Ursus: rekordowe przychody w Q1 2015 | MOTOFAKTOR

Ursus: rekordowe przychody w Q1 2015

person Joanna Piszcz 18/05/2015

W pierwszych trzech miesiącach 2015 roku Ursus osiągnął wzrost przychodów o 141 proc. i podwoił zysk operacyjny w porównaniu z Q1 2014.

Po rekordowych wynikach 2014 spółka Ursus rozpoczęła nowy rok z kolejnym rekordem sprzedaży i poprawą zysków. Skonsolidowane przychody grupy w Q1 2015 roku wyniosły 79,4 mln zł – jest to wzrost o 141 proc. w porównaniu z Q1 2014 i efekt zwiększenia sprzedaży eksportowej o 407 proc w związku z realizacją kontraktu w Etiopii.

 

W Q1 2015 zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 13,8 mln zł (wzrost o 128 proc.). Grupa podwoiła zysk netto do poziomu 4,5 mln zł wobec 2,1 mln zł w analogicznym okresie 2014 roku. Od stycznia do marca 2015 sprzedaż w kraju osiągnęła poziom 28,4 mln zł, jest to wzrost o 24 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Nasze wyniki pokazują, że strategia odbudowy polskiej marki Ursus przynosi znakomite rezultaty. Karol Zarajczyk Prezes Ursus S.A.

 

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).