Ursus: producent przegania konkurencję | MOTOFAKTOR

Ursus: producent przegania konkurencję

person Joanna Piszcz 18/10/2016

Ursus, jako jedyny polski producent ciągników, odnotował 53-proc. wzrost rejestracji nowych pojazdów w okresie styczeń-wrzesień 2016 r.

Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego przeprowadzonych na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że lubelski producent jest liderem wzrostów w branży w 2016 roku przy dwucyfrowych, znaczących spadkach konkurencji. Pierwsze dane sprzedaży z początku października również potwierdzają wzrostową tendencję sprzedaży ciągników marki Ursus.

 

Od początku 2016 r. Ursus jako jedyny odnotował wzrost sprzedaży nowych ciągników. Od stycznia do września 2016 r. pozostali producenci znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w polskim rynku, odnotowali spadki sprzedaży, podczas gdy Ursus osiągnął 53-proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników Ursus w ogólnej liczbie rejestracji do 6,56 proc. od stycznia do września 2016 r. z poziomu 2,93 proc. w analogicznym okresie 2015 r. Dane firmy Martin&Jacob za pierwsze 10 dni października 2016 potwierdzają dalszy wzrost sprzedaży.

 

Szczegółowe dane pokazuje poniższa tabela:

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).