Ursus: producent liderem sprzedaży ciągników | MOTOFAKTOR

Ursus: producent liderem sprzedaży ciągników

person Joanna Piszcz 14/09/2016

Od początku roku Ursus podwoił udział w krajowym rynku sprzedaży nowych ciągników.

Od początku tego roku Ursus odnotował blisko 50 proc. wzrost sprzedaży nowych ciągników i zwiększył dział w rynku do 7,2 proc. Obecnie lubelski producent jest liderem wzrostów w branży – jako jedyny spośród 10 największych firm działających w kraju zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników w pierwszych ośmiu miesiącach 2016.

Od początku roku nieustannie odnotowujemy wzrosty udziału w rynku krajowym. Jako jedyni spośród 10 największych firm działających na naszym rynku, notujemy od początku roku wzrost rejestracji nowych ciągników w kraju o blisko 50 proc. r/r. Tym wynikiem deklasujemy konkurencję i cały czas umacniamy swoją pozycję na rynku. Karol Zarajczyk prezes Ursus S.A.

 

Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że w sierpniu 2016 r. w Polsce zarejestrowano 600 nowych pojazdów. To o 55 sztuk, czyli o 8,4 proc. mniej niż w sierpniu ubiegłego roku. Od początku roku przybyło 5 417 nowych traktorów – to mniej o 3 507 (-39 proc.) niż w analogicznym okresie 2015. W omawianych miesiącach wszyscy pozostali producenci, znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w polskim rynku, odnotowali przynajmniej 20 proc. spadki sprzedaży, podczas, gdy Ursus osiągnął blisko 50 proc. wzrost.

W drugim półroczu 2016 r. Ursus zamierza wprowadzić do produkcji seryjnej kolejny model ciągnika o mocy 150 KM w dwóch wersjach silnikowych. Producent pracuje także nad rozszerzeniem oferty produktowej o ciągniki ciężkie 280 KM, wyposażone w układy transmisji z funkcjami Power Shift i Power Shuttle. W końcowej fazie procesu badawczo-rozwojowego jest projekt ciągnika Ursus 3110 “Hi-Lo”, charakteryzujący się między innymi zastosowaniem zaawansowanego układu przeniesienia napędu, a także nowoczesnym czterocylindrowym silnikiem spełniającym obowiązujące normy emisji spalin. W końcowej fazie są również prace związane ze wzbogaceniem oferty o ciągnik wyposażony w układ przeniesienia napędu własnej konstrukcji pod nazwą Vigus, z przeznaczeniem w ciągnikach ciężkich o mocy do 160 KM.

Wraz z wprowadzeniem do oferty spółki nowych modeli szacujemy, że sprzedaż ciągników w kolejnych okresach będzie wzrastać, zwiększając udział Ursusa w całym rynku sprzedaży. Przy utrzymaniu obecnej sytuacji na rynku i wsparciu dopłatami z programu PROW na lata 2014-2020, jest szansa na osiągnięcie 15 proc. udziału w polskim rynku do końca 2017 r. Karol Zarajczyk

 

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).