Ursus: minister gospodarki z wizytą w fabryce w Lublinie | MOTOFAKTOR

Ursus: minister gospodarki z wizytą w fabryce w Lublinie

person Joanna Piszcz 3/08/2015

Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski 29 lipca 2015 r. jako pierwsi odwiedzili nowo wyremontowaną halę produkcyjną.

Minister Gospodarki docenił nowoczesność zakładów, innowacyjne produkty oraz potencjał rozwoju polskiego producenta maszyn rolniczych.

Cieszymy się ze złożonej nam wizyty. To budujące wiedzieć, że polski rząd wspiera rodzime przedsiębiorstwa. To wzmacnia nasze poczucie pewności na rynku, jako czołowego pracodawcy w regionie i jest zachętą do dalszego rozwoju w kraju i za granicą. Karol Zarajczyk Prezes Zarządu Ursus S.A.

 

Obecnie spółka posiada trzy fabryki produkcyjne w Polsce: w Dobrym Mieście koło Olsztyna, w Opalenicy koło Poznania i największy w Lublinie. Łącznie zatrudnienie znalazło w nich ponad 700 osób. W nowo wyremontowanej hali produkcyjnej w Lublinie znajduje się m.in. nowa lakiernia oraz wydziały cięcia i obróbki metali wyposażone w maszyny najnowszej generacji, a także transmisja Vigus przeznaczona do montażu ciągników o mocy od 120 KM do 180 KM. W 2014 r. spółka przeznaczyła około 17 mln zł na opracowanie oferty produktowej i rozbudowę zaplecza produkcyjnego. W tym roku planuje przeznaczyć kolejne 24 mln zł na inwestycje.

 

Równoległe Ursus rozwija w Lublinie nowoczesne laboratorium badawczo – rozwojowe, którego celem jest zwiększenie innowacyjności procesów produkcyjnych i wzrost konkurencyjności oferty spółki. Ośrodek badawczo-rozwojowy Ursus R&D rozpoczął działalność w 2010 r. i współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej i Wojskowej Akademii Technicznej w Radomsku. Jednym z pierwszych projektów Ursus R&D była budowa miejskiego autobusu elektrycznego dla Lublina.

 

Inwestycja w rozbudowę zaplecza produkcyjnego i naukowo-badawczego jest częścią realizacji strategii rozwoju firmy. Spółka planuje wykorzystać 120-letnią tradycję Ursus S.A. oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum motoryzacji czerpiąc z dorobku bogatej historii polskiej motoryzacji sięgającej czasów przedwojennych.

 

Obecnie z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych w Polsce, prawie połowa, czyli około. 700 tys. to ciągniki marki Ursus. Według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w pierwszym półroczu 2015 liczba rejestracji ciągników Ursus wzrosła o ponad 36 proc. Zarejestrowano prawie 200 ciągników marki Ursus, czyli o ponad 50 więcej niż rok temu w analogicznym okresie.

 

Obecnie w ofercie Ursusa jest 19 modeli ciągników. Od stycznia 2013 r. do marca 2015 r. spółka wprowadziła do oferty 10 produktów, w tym 8 nowych modeli ciągników o mocy 50-180 KM – najpopularniejszych ciągników dla małych i średnich gospodarstw oraz na potrzeby branży leśnej, budowlanej i komunalnej. W 2015 roku spółka planuje wprowadzenie do oferty kolejnego modelu ciągnika Ursus o mocy 150 KM oraz rozwój oferty produktowej o ciągniki z zakresu mocy 50-60 KM w wersji bez kabiny.

 

Dzięki rządowemu programowi Poland Go Global, Ursus w 2013 r. podpisał kontrakt z etiopską firmą Metec o wartości około 90 mln dolarów amerykańskich. Spółka zakończyła obecnie realizację ostatniej fazy pierwszej części kontraktu na dostawę 1,5 tys. ciągników. Do przejścia do drugiej części kontraktu – na dostawę kolejnych 1,5 tys. ciągników – potrzebna jest decyzja polskiego rządu o wsparciu i przyznanie kredytu stronie afrykańskiej na zakup ciągników Ursus.

 

Ursus w tym roku wraz z władzami firmy Metec uroczyście otworzył wybudowaną przez Etiopczyków montownię ciągników swojej marki w mieście Adama w Etiopii. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów. Ursus ma w planach wejście na kolejne rynki afrykańskie. Obecnie spółka prowadzi rozmowy w Angoli, Tanzanii i Nigerii.

 

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).