Ursus: lider sprzedaży ciągników w maju 2016 | MOTOFAKTOR

Ursus: lider sprzedaży ciągników w maju 2016

person Joanna Piszcz 27/06/2016

Polski producent ciągników odnotował w maju niemal 55-proc. wzrost sprzedaży nowych ciągników w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wykonanych na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że Ursus jest liderem wzrostów w branży, ponieważ jako jedyny spośród 10 największych firm w kraju zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników. W maju 2016 w Polsce zarejestrowano ogółem 647 nowych pojazdów. To o 779 sztuk, czyli o 55 proc. mniej niż w maju ubiegłego roku.

 

W omawianym okresie wszyscy pozostali producenci, znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w rynku, odnotowali spadki sprzedaży natomiast Ursus osiągnął prawie 55-proc. wzrost. Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników w ogólnej liczbie rejestracji z 3,5 procent w 2015 r. do 6 procent w Q1 2016. W maju udział ten wzrósł do blisko 7 procent.

 

Szczegółowe dane prezentujemy w poniższej tabelce:

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).