Ursus: KNF zawiesza notowania spółki | MOTOFAKTOR

Ursus: KNF zawiesza notowania spółki

person Adrian Januszkiewicz 7/05/2018

Ursus znalazł się w gronie 4 spółek, których notowania zostały zawieszone przez KNF za nieopublikowanie pełnego raportu finansowego za 2017 r. w terminie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych zobowiązane są do opublikowania raportu rocznego i skonsolidowanego raportu rocznego nie później niż 4 miesiące od dnia zakończenia roku obrotowego, którego raporty dotyczą. Ursus opublikował raporty 30 kwietnia późnym wieczorem, lecz bez opinii biegłego rewidenta, co skłoniło Komisję Nadzoru Finansowego do zawieszenia notowań spółki na giełdzie do czasu uzupełnienia dokumentacji przez spółkę.

 

Jak informują władze Ursusa w połowie bieżącego tygodnia spółka powinna uzyskać pozytywną opinię audytora odnośnie rocznego raportu skonsolidowanego za 2017 r. Opóźnienie Ursus tłumaczy błędami, które powstały w trakcie konsolidacji systemów komputerowych przy łączeniu spółek zależnych. Spółka miała informować KNF przez system ESPI o zaistniałych problemach.

 

Konsolidacja spółek dystrybucyjnych w jedną spółkę pod nazwą Ursus Dystrybucja miała miejsce w grudniu 2017, co, jak informuje spółka, wydłużyło czas związany z konsolidacją sprawozdań finansowych spółek ze względu na konieczność integracji systemów komputerowych, na których poszczególne spółki działały.

 

Źródło: KNF/Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).