Ursus: dotacje na inwestycje | MOTOFAKTOR

Ursus: dotacje na inwestycje

person Joanna Piszcz 23/09/2015

Spółka otrzyma dofinansowanie na konstrukcje transmisji do ciągników.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało spółce Ursus S.A. pozytywną ocenę merytoryczną projektu dotyczącego prac nad rozwojem oraz wytworzeniem transmisji do ciągników w przedziale mocy od 120 do 180 KM “VIGUS” złożonego w ramach konkursu “Projekty B+R przedsiębiorstw” poddziałanie 1.1.2 “Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”. Całkowita wartość realizowanego projektu zamyka się w kwocie ponad 28 mln zł, natomiast dofinansowanie z NCBR szacowane jest na ponad 11 mln zł.

 

Zgodnie z opublikowanymi przez NCBiR wynikami oceny, projekt spółki znalazł się na 10-tym miejscu na liście 15-tu projektów dużych przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania. Jego głównym celem jest opracowanie i zastosowanie w ciągnikach Ursus nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji.

 

Transmisja jest najważniejszym układem mechanicznym każdego ciągnika, a od jej trwałości i efektywnego funkcjonowania zależą możliwości wykorzystania maszyny rolniczej. Efektem projektu będzie produkcja i sprzedaż innowacyjnej transmisji wykorzystanej zarówno przy budowie własnych ciągników rolniczych, jak i dystrybuowanej do innych światowych producentów.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu firma Ursus S.A., jako jedyna Polska firma trafi do elitarnego grona producentów transmisji do ciągników rolniczych. W wyniku przeprowadzonych prac rozwojowych konstrukcji nastąpi wdrożenie tego rozwiązania do produkcji ciągników spółki w zakresie mocy od 100 KM do 180 KM.

 

W ramach konkursu wpłynęły 122 wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,3 mld zł. Dotychczas odbyły się dwa etapy oceny merytorycznej przedstawianych projektów, w ramach których projekt prac nad budową, a następnie wdrożeniem do produkcji transmisji „VIGUS” przeznaczonej do ciągników dużych mocy został oceniony pozytywnie i mógł uzyskać rekomendację do dofinansowania.

 

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).