Ursus: dochody z akcji na inwestycje | MOTOFAKTOR

Ursus: dochody z akcji na inwestycje

person Joanna Piszcz 17/09/2015

Spółka wyemituje trzy serie nowych akcji o łącznej liczbie nie przekraczającej 18 mln, a środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na rozbudowę linii ciągników o wyższych mocach.

Połowa akcji zostanie objęta przez głównego akcjonariusza Ursus SA – spółkę POL MOT Holding SA., Strategiczny partner spółki na przeprowadzenie emisji i podwyższenie kapitału zadeklarował kwotę około 27 mln zł. Środki pozyskane z emisji posłużą przede wszystkim dalszej rozbudowie linii ciągnikowej w mocach wyższych, co w perspektywie 2 lat powinno zaowocować dynamicznym wzrostem sprzedaży zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach europejskich.

 

Zarząd Ursus SA szacuje, że taka polityka w perspektywie 2 lat powinna doprowadzić do wzrostu sprzedaży na rynku polskim do około 15 proc. udziału w rynku ciągników. Wprowadzenie traktorów w mocach pomiędzy 120 a 160 KM zabudowanych na transmisjach pochodzących i produkowanych w Ursus SA powinna spowodować również zdecydowany wzrost sprzedaży eksportowej na rynkach zagranicznych. Tutaj w analogicznej perspektywie czasowej szacuje się wzrost sprzedaży o około 30 proc.

 

Ponadto wprowadzenie do produkcji transmisji produkowanych w oparciu o własną dokumentację w mocach pomiędzy 120 a 160 KM i rozpoczęcie ich sprzedaży na rynku europejskim pozwoli uzyskać zupełnie nowego źródła przychodów spółki. Zarząd szacuje, że w perspektywie 2-3 lat umożliwi to zdobycie 30 proc. europejskiego rynku transmisji w mocach powyżej 120 KM szacowanego na 150 mln euro.

 

Spółka Ursus SA ocenia, że obecne możliwości kapitałowe są niewystarczające na jednoczesną obsługę dużych, zagranicznych kontraktów i ekspansję na rynkach unijnych. Planowane zasilenie spółki w kapitał powinno z jednej strony poprawić ofertę produktową (niezbędne są nakłady na prace badawczo-rozwojowe), z drugiej zwiększyć możliwości działania sieci dealerskiej, która w niektórych okresach nie mogła zaprezentować i w krótkim terminie dostarczyć klientom ciągników marki Ursus.

 

Zarząd spółki spodziewa się, że po emisji akcji pozycja Ursus SA na rynku krajowym i tym samym przychody z tego obszaru istotnie wzrosną. Zarząd przygląda się na bieżąco notowaniom, które obecnie w jego opinii nie odzwierciedlają faktycznej wartości Ursus SA. Dlatego w przypadku niekorzystnego rozwoju sytuacji na rynku akcji, brane pod uwagę będzie alternatywne do emisji, finansowanie dłużne programu inwestycyjnego.

 

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).