Ursus bez dofinansowania z NCBiR na elektryczny dostawczak?

person Adrian Januszkiewicz 27/03/2019

Zarząd Ursus S.A. w restrukturyzacji otrzymał z NCBiR pismo informujące o odstąpieniu od podpisania umowy o dofinansowanie projektu elektrycznego samochodu dostawczego.

Jako podstawę odstąpienia od zawarcia umowy NCBiR wskazało, iż zgodnie z zapisami §3 ust. 8 Regulaminu konkursu INNOMOTO “z finansowania wykluczone są przedsiębiorstwa pozostające w trudnej sytuacji w rozumieniu unijnych przepisów dotyczących pomocy państwa”.

 

Projekt pn. “Opracowanie i demonstracja innowacyjnego samochodu dostawczego o DMC 3,5 tony” znalazł się na liście rankingowej konkursu INNOMOTO w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 działanie 1.2. w grudniu 2018 r. Głównym celem projektu jest stworzenie innowacyjnego samochodu dostawczego o DMC 3,5 tony o nazwie ELVI II. Samochód ma być pojazdem w 100% napędzanym prądem elektrycznym, dzięki czemu nie będzie emitował zanieczyszczeń, a także będzie charakteryzował się lekką kabiną i konstrukcją ramową, dowolnością zabudowy, dużą ładownością, dalekim zasięgiem oraz szybkim ładowaniem. Ursus planuje wdrożenie samochodu ELVI II do produkcji małoseryjnej.

 

Całkowity koszt projektu Ursusa ma wynieść 14.350.024,73 zł, natomiast kwota wnioskowanego dofinansowania to 7.959.720,29 zł.

 

Ursus S.A. w restrukturyzacji nie podziela stanowiska Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zawartego w otrzymanym piśmie, m.in. ze względu na fakt, iż NCBiR publikując w grudniu 2018 r. listę rankingową konkursu INNOMOTO w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020 działanie 1.2. znało sytuację finansową spółki i wiedział, że od 7 listopada 2018 r. znajduje się on w przyspieszonym postępowaniu układowym. W ocenie Ursusa jego restrukturyzacja nie stanowi przeszkody do zawarcia i wykonania tej umowy. W związku z tym, Ursus podejmie prawne działania, aby odwołać się od stanowiska NCBiR i aby umowa mogła zostać zawarta.

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl