Umowa między FCA i PSA spodziewana w grudniu | MOTOFAKTOR

Umowa między FCA i PSA spodziewana w grudniu

person Adrian Januszkiewicz 5/11/2019

Jak donosi agencja Reuters, koncerny FCA i PSA zamierzają podpisać ostateczną umowę fuzji już na początku przyszłego miesiąca.

Dwaj producenci samochodów powiedzieli na początku ubiegłego tygodnia, że planują połączyć siły w fuzji 50-50 akcji, aby stworzyć czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie, szukając możliwości radzenia sobie z kosztownymi nowymi technologiami i spowolnieniem globalnego popytu. Powiedzieli, że „w nadchodzących tygodniach” zamierzają zawrzeć wiążącą umowę w sprawie połączenia o wartości 50 miliardów dolarów.

 

Według informacji pozyskanych przez agencję Reuters, obie grupy pracowały nad sfinalizowaniem wszystkich szczegółów połączenia i mieli nadzieję podpisać wiążący protokół ustaleń za „trzy-cztery tygodnie”. Oznacza to, że podpisanie umowy powinno nastąpić na początku grudnia lub do Bożego Narodzenia.

 

Przypominamy, że po kilku miesiącach przerwy koncerny FCA i PSA wznowiły rozmowy dotyczące utworzenia superkoncernu samochodowego, który pozwoli im sprostać wyzwaniom technologicznym i gospodarczym, jakie stoją przed branżą motoryzacyjną w bliższej i dalszej przyszłości.

 

Źródło: Reuters

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).