Ulepszona wersja filtra FreciousPlus na Automechanice | MOTOFAKTOR

MANN-FILTER podczas rozpoczynających się jutro targów Automechanika we Frankfurcie zaprezentuje nowe filtry serii FreciousPlus 2.

Jak informuje producent nowe filtry sprawdzają się nie tylko dzięki odfiltrowywaniu nawet najdrobniejszych cząstek, ale także dzięki wiązaniu szkodliwych gazów pochodzących zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza pojazdu. W dalszym ciągu zapewniają ochronę przed alergenami, bakteriami i pleśnią.

 

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 92 procent ludzi żyje w okolicach, w których zanieczyszczenie powietrza wykracza poza dopuszczalny poziom. Coraz bardziej zanieczyszczone powietrze przedostaje się także do kabin pojazdów. Z tego względu eksperci w zakresie filtrowania powietrza firmy MANN+HUMMEL opracowali na potrzeby nowych filtrów MANN-FILTER FreciousPlus2 ulepszoną i bardziej wszechstronną technologię filtracji, która zapewnia optymalną jakość powietrza i bezpieczeństwo pasażerów. Najnowsze produkty marki MANN-FILTER zostaną zaprezentowane na targach Automechanika we Frankfurcie (hala 3, stoisko A 51).

Ulepszona wydajność

Filtry MANN-FILTER FreciousPlus 2 wyróżniają się zwłaszcza wszechstronną wydajnością przez cały okres między przeglądami. Są one dodatkowo wyposażone w bardzo cienkie nanowłókna, które są ok. 100 razy cieńsze niż zwyczajne włókniny filtracyjne. Takie włókna nakładają się na dalsze warstwy filtracyjne o grubszych włóknach jak pajęcza sieć i dzięki temu zatrzymują nawet bardzo drobne cząstki. Zapewnia to znacznie wyższą wydajność nowych filtrów w porównaniu z wcześniejszymi modelami. Dzięki temu filtry FreciousPlus 2 poza cząstkami klasy PM10 i PM2.5 odfiltrowują także nawet 90% drobniejszych cząstek klasy PM1, czyli cząstki o średnicy aerodynamicznej mniejszej niż 1 mikrometr (0,0001 cm). Filtry FreciousPlus 2 odfiltrowują nawet 80% najdrobniejszych cząsteczek, mniejszych niż 0,1 mikrometra, osiągając w ten sposób najwyższe efekty filtrowania. Dla porównania: Te wyjątkowo drobne cząsteczki są ok. 700 razy mniejsze od średnicy ludzkiego włosa. Dostają się one bez przeszkód do ludzkich płuc. Po przedostaniu się do płuc mogą przenikać głęboko do ich wnętrza, gdzie duża część z nich dostaje się następnie do błon komórkowych pęcherzyków płucnych. W efekcie mogą przedostać się krwiobiegu, tkanek układu sercowo-naczyniowego, a potencjalnie także do innych organów wewnętrznych.

Wysokowydajne blokowanie cząstek NO2

Ulepszone filtry FreciousPlus 2 wyraźnie wyróżniają się na tle wcześniejszych modeli także przez redukcję szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów: Poprawiono wiązanie tlenków azotu, dwutlenku węgla i ozonu. Szczególnie w przypadku szkodliwych dla zdrowia cząstek NO2 można teraz mówić o prawie całkowitej separacji. W porównaniu z wcześniejszymi modelami nowe filtry FreciousPlus 2 wyłapują ponad 200 razy więcej cząstek amoniaku i chronią przed lotnymi związkami organicznymi, takimi jak np. formaldehyd, które mogą się ulatniać z materiałów zastosowanych w kabinach samochodów osobowych.

 

Nowe filtry FreciousPlus 2 zachowują bardzo wysoki poziom odfiltrowywania materiałów wywołujących reakcje alergiczne, tzw. alergenów, a także bakterii i pleśni, zapewniony już w poprzedniej generacji: Filtry te prawie całkowicie wiążą alergeny i zapobiegają przedostawaniu się bakterii i pleśni do kabiny przez układ wentylacyjny.

 

Filtry MANN-FILTER FreciousPlus 2 trafią na niezależny rynek części zamiennych dla wybranych zastosowań w samochodach osobowych na początku 2019 r. Dostępny asortyment będzie stopniowo wymieniany na modele nowej generacji.

 

Źródło: MANN+HUMMEL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).