Ułatw sobie pracę | MOTOFAKTOR

Ułatw sobie pracę

person Redakcja 26/10/2022

Przy czynnościach wykonywanych w miejscach zacienionych same oprawy sufitowe nie wystarczą. Pomocne są wydajne, funkcjonalne i trwałe lampy inspekcyjne w technologii LED.

 

Firma OSRAM stale unowocześnia gamę lamp warsztatowych LEDinspect. Dziś oferuje kilkanaście modeli o różnych parametrach i przeznaczeniu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji lampy pomogą oświetlić każdy miejsce pracy przy samochodzie. Niedawno tę serię uzupełniło kilka nowych produktów.

 

Indywidualna konstrukcja każdego produktu rodziny LEDinspect jest dopasowana do różnorodnych zadań. Oprawy mają m.in. zginane i obrotowe części tak, aby można było skierować światło tam gdzie jest potrzebne. Ponadto można w nich regulować natężenie strumienia świetlnego dostosowując jasność do swoich preferencji. Wskaźnik naładowania baterii podpowiada, kiedy należy lampę doładować, a praktyczne magnesy i haczyki ułatwiają pracę.

 

Przy pracy w trudno dostępnych miejscach najlepiej sprawdzą się lampy o wąskich głowicach. W ofercie OSRAM są to m.in. produkty LEDinspect Slim 500, Slim Max 1000, Pocket 200, Pocket Pro 400 czy Pocket B200. Liczba podana w nazwie to maksymalna wartość generowanego przez nią strumienia świetlnego. Każda z nich ma dodatkowo także funkcję latarki. Czas pracy po naładowaniu akumulatora sięga nawet 10,5 h (w przypadku lampy Slim Max 1000). Wszystkie lampy można ładować przy pomocy kabla USB-C (wyjątkiem jest lampa Pocket B200, która wymaga trzech baterii AAA). Lampy są oczywiście odporne na wnikanie kurzu i wody oraz na uderzenia.

Lampa robocza OSRAM LEDinspect Slim Max 1000

Grupą opraw o bardziej „tradycyjnym” kształcie są modele Twist 250, Max 500 i Mini 250. Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych lamp liczba w oznaczeniu to maksymalny strumień świetlny.

Lampa robocza OSRAM LEDinspect Twist 250

Mechanicy z pewnością docenią także produkty z opcją „Fast Charge”. Ich największą zaletą jest możliwość szybkiego ładowania – po całkowitym uzupełnieniu baterii, które zajmuje około godziny, lampy mogą pracować nawet 7 h.

 

W ofercie OSRAM znajdują się także lampy warsztatowe, które służą do oświetlenia większej powierzchni, np. komory silnikowej czy podwozia. W tej grupie znajdziemy trzy produkty – znany i ceniony przez mechaników Bonnet 1400 i dwie lampy, które nie wymagają zasilania do pracy – Utility 1000 i Rechargeable Underbonnet Light. Ich maksymalny strumień świetlny waha się od 1000 do 1400 lumenów.

Lampa robocza OSRAM LEDinspect Rechargeable Underbonnet Light

Do pracy w warsztacie świetnie sprawdzą się także tzw. czołówki. Do znanej lampy Head Torch 250 dołączyły ostatnio dwa nowe produkty tego typu – Flexible Head Torch i lampa zakładana na szyję – Wearable Neck Light. Zależnie od modelu maksymalny strumień świetlny wynosi 115, 250 lub 265 lumenów, a lampy po naładowaniu mogą pracować od 4,5 do 6 godzin.

Lampa robocza OSRAM LEDinspect Flexible Head Torch

Więcej na temat lamp można przeczytać TUTAJ.

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).