Ukradł z serwisu koła za kilkadziesiąt tys. zł, został zatrzymany | MOTOFAKTOR

Ukradł z serwisu koła za kilkadziesiąt tys. zł, został zatrzymany

person Adrian Januszkiewicz 18/10/2022

Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie na teren serwisu samochodowego i kradzież kół o wartości ok. 70 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Policjanci z zespołu wywiadowczego na Bemowie otrzymali informację, że doszło do włamania na teren serwisu samochodowego skąd zostały skradzione koła. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce. W pewnym momencie zauważyli na tyłach serwisu pojazd, w którym siedział mężczyzna. Po chwili kierujący odjechał, policjanci pojechali za nim i zatrzymali go do kontroli. W trakcie rozpytania mężczyzny ten nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć co robi w tym miejscu we wczesnych godzinach porannych. W końcu powiedział, że chciał wymienić części samochodowe. Policjanci nie dali mu wiary i sprawdzili wnętrze jego pojazdu. Znaleźli tam śruby do kół oraz nakładki na śruby, klucz nasadowy. Policjanci ustalili, że śruby pochodzą z kół z serwisu do którego było włamanie. W telefonie 40-latka znaleźli zdjęcia kół, które były przypisane fabrycznie do pojazdu, z którego zostały skradzione.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas dalszych czynności policjanci odnaleźli komplet skradzionych kół w piwnicy, którą wynajął, aby ukryć tam skradziony łup, drugi komplet był przygotowany w pobliżu serwisu do wywiezienia. Łączna wartość została oszacowana na kwotę niemalże 70 tysięcy złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

 

Źródło: KRP IV – Bemowo, Wola

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).