UFI Filters zaczyna nową współpracę z NIO | MOTOFAKTOR

UFI Filters zaczyna nową współpracę z NIO

person Redakcja 25/05/2023

UFI Filters w ramach współpracy z chińską marką samochodową NIO ma wyprodukować chłodnicę e-osi do jej nowego modelu auta.

 

 

UFI Filters jest pionierem w dziedzinie produktów do zarządzania termicznego od 2010 r., a obecnie także jednym z liderów tej dynamicznie rozwijającej się branży. W związku z tym firma NIO zleciła Grupie UFI produkcję chłodnicy e-osi do swojego najnowszego pojazdu elektrycznego (BEV).

 

Podstawowym elementem samochodu typu BEV jest e-oś. To kompaktowa jednostka o budowie modułowej złożona z silnika, elektroniki i przekładni głównej, znajdująca się między kołami. Jako kluczowy element BEV, e-oś wymaga optymalnej temperatury działania. Gwarantować ma ją technologia UFI Filters w formie aluminiowej chłodnicy wykonanej w technologii lutowania próżniowego.

 

Projekt został przyznany UFI w uznaniu dla jej zaawansowanych rozwiązań technologicznych i wzorowych relacji z klientami. Dla firmy oznacza to początek partnerstwa z międzynarodowym producentem inteligentnych pojazdów z siedzibą w Szanghaju, posiadającym oddziały i działy badawczo-rozwojowe na całym świecie.

 

NIO Inc. jest producentem inteligentnych pojazdów elektrycznych klasy premium. Założona w listopadzie 2014 r. firma, ma również na celu kształtowanie stylu życia. NIO dąży do budowania społeczności użytkowników inteligentnych pojazdów elektrycznych, aby zagwarantować im przyjemność z jazdy i wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Firma projektuje, rozwija, a także produkuje i sprzedaje samochody klasy premium oraz napędza rozwój technologiczny w zakresie autonomicznej jazdy, technologii cyfrowych, silników elektrycznych i akumulatorów. NIO wprowadza również przełomowe rozwiązania i innowacje, czego przykładem są technologia wymiany baterii Battery as a Service (BaaS) i technologia autonomicznej jazdy Autonomous Driving as a Service (ADaaS).

 

Portfolio jej produktów obejmuje flagowy sześcioosobowy inteligentny elektryczny SUV ES8, średniej wielkości pięcioosobowy inteligentny elektryczny SUV ES7 (lub EL7), pięcioosobowy inteligentny elektryczny SUV ES6, flagowy pięcioosobowy inteligentny elektryczny SUV EC7, pięcioosobowy inteligentny elektryczny SUV coupe EC6, flagowy inteligentny elektryczny sedan ET7 oraz średniej wielkości inteligentny elektryczny ET5.

 

Jesteśmy dumni z faktu, że nasz produkt został wybrany przez czołowego producenta inteligentnych pojazdów elektrycznych. To dla nas kolejny krok w kierunku realizacji wizji wszechstronnej mobilności. Bazując na naszym know-how w dziedzinie silników tradycyjnych, opracowaliśmy technologię dla pojazdów zasilanych nową energią, dzięki umiejętności reagowania na zmiany na rynku i rozwojowi przemysłowemu naszej Grupy. Nowa jednostka biznesowa ds. zarządzania termicznego oraz zakłady produkcyjne będą w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na innowacje technologiczne ukierunkowane na alternatywne źródła energii – powiedział Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group.

 

Źródło: UFI Filters

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).