UFI Filters: ruszyła budowa fabryki w Opolu | MOTOFAKTOR

UFI Filters: ruszyła budowa fabryki w Opolu

person Adrian Januszkiewicz 24/10/2017

Firma UFI Filters rozpoczęła budowę nowej fabryki przy ul. Północnej w Opolu.

Nowa fabryka będzie się mieścić na terenie objętym działaniem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład powstaje w sąsiedztwie fabryki IAC, która zostanie oficjalnie oddana do użytku pod koniec października 2017.

 

Zakład ma dać pracę co najmniej 100 osobom. Powierzchnia hali to ponad 10 tys. m kw.. Będą w niej produkowane filtry (oleju napędowego, paliwa, powietrza) dla montowni samochodów oraz części zamienne.

 

Włosi błyskawicznie podjęli decyzję o budowie zakładu w Opolu. 13 kwietnia 2017 przedstawiciele m.in. Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki spotkali się pierwszy raz z inwestorami. Przedstawiciele włoskiego inwestora już 21 kwietnia br. podjęli pozytywną decyzję o tym, że ulokują nową fabrykę w stolicy Opolszczyzny.

 

Fabryka UFI Filters będzie częścią CTPark Opole, który powstaje za sprawą firmy deweloperskiej CTP. Będzie to pierwszy etap inwestycji Włochów, którzy już teraz mają w planach powiększenie zakładu.

W Opolu pod dachem znajdzie się 7 tys. m kw. powierzchni. To inwestycja z gwarancją rozbudowy do 12 tys. m kw., która to powinna zostać zrealizowana do 36 miesięcy od uruchomienia pierwszego etapu produkcji. Piotr Klank dyrektor regionalny CTP Invest Poland

 

Źródło: OCRGNewsletter Klubu 150

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).