UFI Filters nabyło udziały w startupie BeonD | MOTOFAKTOR

UFI Filters nabyło udziały w startupie BeonD

person Adrian Januszkiewicz 22/12/2020

UFI Filters nabywa 24,9% udziałów w BeonD, startupie Politechniki Turyńskiej, co ma mu pomóc lepiej reagować na zmiany na rynku moto.

UFI Filters ogłosił w podpisanej 14 grudnia umowie przejęcie 24,9% udziałów w BeonD, startupie Politechniki Turyńskiej. Firma specjalizuje się w badaniach i projektowaniu akumulatorów do zastosowań w pojazdach lądowych i morskich, a także zajmuje się zarządzaniem termicznym systemów zasilania pojazdów elektrycznych, oraz architekturą pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Ta decyzja potwierdza strategię Grupy UFI w zakresie rozwoju nowych technologii dla mobilności przyszłości.

 

Dołączając do BeonD, UFI Filters zdobywa nowe doświadczenie w opracowywaniu akumulatorów i systemów zarządzania nimi. Celem jest oferowanie klientom większej liczby rozwiązań zgodnych z rynkowymi trendami w kierunku zrównoważonej mobilności. Szacuje się, że do 2030 roku 15% światowych pojazdów zostanie zelektryfikowanych.

 

Start-up BeonD został założony w 2013 roku jako pomysł Alessandro Ferrarisa i Andrei Airale, inżynierów z Politechniki w Turynie oraz profesora Massimiliany Carello, w celu projektowania innowacyjnych systemów specjalnie dla mobilności miejskiej. BeonD powstał na Politechnice w Turynie w I3P, inkubatorze do tworzenia innowacyjnych nowych start-upów. I3P został uznany za Najlepszy Publiczny Inkubator na świecie przez UBI Global-World Rankings of Business Incubators and Accelerators 2019-2020, prestiżowy ranking dla start-upów na całym świecie.

 

BeonD zawsze koncentrował swoje wysiłki i energię na inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych wytwarzanych z innowacyjnych materiałów i rozwijanych dzięki zaangażowaniu naukowców i doktorantów z Politechniki Turyńskiej.

Nabycie udziałów w obiecującej młodej firmie, takiej jak BeonD, odnawia nasze zobowiązanie do bycia liderem w opracowywaniu nowych technologii dla świata motoryzacji. Rynek ewoluuje w kierunku zrównoważonej i czystej mobilności, i chcemy odgrywać w nim wiodącą rolę. Wiedza BeonD da nam możliwość podążania nowymi ścieżkami oraz bycia kompletnymi i niezawodnymi partnerami, aby zapewnić naszym klientom rozwiązania 360 ° dla mobilności w przyszłości. Giorgio Girondi prezes UFI Filters
Pozyskanie UFI Filters, grupę, która jest równie zaangażowana w badania i rozwój nowych materiałów i technologii, jako udziałowca jest dla nas ważne. Jesteśmy bardzo dumni, że UFI Filters zdecydowało się nam zaufać i zainwestować w nasz zespół i nasze innowacyjne rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że owoce tej współpracy nadejdą niedługo. Massimiliana Carello współzałożyciel BeonD

 

BeonD jest również własnością Sabelt Spa, firmy działającej od 1972 roku w zakresie rozwoju i produkcji pasów bezpieczeństwa i siedzeń do samochodów sportowych. Odnosząc się do udziału UFI Filters w BeonD, Massimiliano Marsiaj, wiceprezes SABELT, komentuje:

Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy wsparcie od UFI Filters, nowego inwestora, który przyczyni się do średnio- i długoterminowego rozwoju BeonD i procesu innowacji na rynkach międzynarodowych. Massimiliano Marsiaj

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).