UFI Filters Group otworzył szósty zakład przemysłowy w Chinach | MOTOFAKTOR

UFI Filters Group otworzył szósty zakład przemysłowy w Chinach

person Adrian Januszkiewicz 13/08/2019

Firma UFI Filters uruchomiła kolejny zakład w Chinach, w Parku Przemysłowym Chongqing, w południowo-zachodniej części kraju.

W ramach globalnej strategii firmy, polegającej na zapewnieniu lepszych i efektywniejszych usług dla czołowych marek motoryzacyjnych, zaawansowany technologicznie zakład ma służyć dynamicznie rozwijającemu się ośrodkowi przemysłowemu w regionie Liangjiang. UFI Filters zainwestowało łącznie 25 milionów euro w fabrykę o powierzchni 17 tys. m2, w której prawie 14 m2 zostanie wykorzystanych do produkcji nowoczesnych systemów filtrujących dla lokalnych producentów oryginalnego wyposażenia. Zakład w Chongqing przyniesie regionowi znaczące korzyści ekonomiczne i zapewni zatrudnienie dla ponad 200 pracowników.

 

Grupa jest europejskim pionierem w produkcji filtrów w Chinach, która rozpoczęła się w 1982 r., a swoją pozycję na tamtejszym rynku firma ugruntowała w 1996 r. Obecnie UFI Filters posiada sześć zakładów przemysłowych, z czego cztery są zlokalizowane w rejonie Szanghaju, łącznie z kluczowym ośrodkiem badawczo-rozwojowym. Nowa fabryka będzie produkowała pełną gamę filtrów paliwa, oleju, do CNG i LPG, jak również filtrów powietrza, systemów ssawnych i filtrów kabinowych dla samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych i do innych zastosowań.

Myślenie globalne i działanie na poziomie lokalnym jest podstawową zasadą w strategii naszej Grupy, polegającej na wspieraniu klientów w ich wysiłkach produkcyjnych. Otwarcie zakładu w Chongqing potwierdza naszą mocną pozycję na rynku chińskim, a także wychodzi naprzeciw potrzebom producentów oryginalnego wyposażenia w południowo-zachodnim rejonie kraju poprzez wdrożenie strategii dostawy just-in-time. Nasza ekspansja jest również kamieniem milowym dla Belt and Road Inititative, inicjatywy rządu chińskiego mającej na celu rozwój infrastruktury i wzrost inwestycji przy wsparciu 152 krajów i organizacji międzynarodowych. Umowa między Włochami i Chinami podpisana na początku roku podkreśliła znacznie, jakie dla tych krajów mają działania na rzecz budowania wzajemnych kontaktów i wzmacniania współpracy. Giorgio Girondi prezes UFI Filters Group

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).