UFI Filters Group otwiera 18. zakład produkcyjny na świecie | MOTOFAKTOR

UFI Filters Group otwiera 18. zakład produkcyjny na świecie

person Redakcja 21/10/2019

UFI Filters otworzył 18. zakład produkcyjny na świecie (trzeci w Indiach), ulokowany w Bahadurgarh, niedaleko miasta Nowe Delhi.

W nowym zakładzie będą produkowane filtry na rynek aftermarket, z przeznaczeniem na lokalny rynek części zamiennych oraz na eksport. Będzie to już trzecia fabryka Grupy w Indiach obok zakładów w Bawal, produkującego na rynek lokalny, oraz w Belgaum, produkującego na eksport. Części trafiają do wielu producentów samochodowych na całym świecie, a także są sprzedawane przez wiodące sieci dystrybucyjne. Dzięki jakości produktów UFI Filters, największe niemieckie marki, takie jak Volkswagen Group czy Porsche, montują w swoich najnowszych pojazdach systemy filtracyjne UFI „Made in India”.

 

Całkowita wartość inwestycji to 10 milionów euro, w zakładzie pracować będzie 300 pracowników, a początkowa produkcja wyniesie 6 milionów filtrów rocznie. Wśród nich będą filtry kabinowe i filtry powietrza do samochodów osobowych i do pojazdów ciężarowych oraz części zamienne do filtracji układów hydraulicznych. Od listopada planowane jest osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych zakładu.

 

Dzięki doświadczeniu Grupy w lokalizowaniu w wielu krajach zakładów produkujących na rynek OEM i posiadających certyfikat IATF, nowa fabryka została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami. Została ona wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne, spełnia europejskie normy dotyczące procesów produkcji i kontroli jakości, a także posiada certyfikat ISO 9001.

Otwarcie nowego zakładu jest częścią strategii UFI Filters Group ukierunkowanej na dostarczanie wysokiej jakości części zamiennych. Nowy zakład SOFIMA FILTERS INDIA umożliwi produkcję przeznaczoną na rynek aftermarket, którego zapotrzebowanie stale rośnie, a także pozwoli Grupie na dalszy rozwój. CEO UFI Filters Group Rinaldo Facchini
Jesteśmy bardzo dumni z otwarcia tego zakładu, dzięki któremu zwiększymy liczbę fabryk UFI Filters Group na świecie do osiemnastu. Szczególnie ekspansja w południowo-wschodniej Azji jest dla nas kwestią strategiczną, ponieważ chcemy dotrzymać kroku rozwojowi rynku samochodowego i wyjść na przeciw zapotrzebowaniu na ich serwisowanie. Myśl globalnie, działaj lokalnie - to podstawowa zasada działalności naszej Grupy, która ma na celu wspieranie naszych klientów na rynkach OEM i aftermarket. Giorgio Girondi Prezes UFI Filters Group

 

Źródło: UFI Filters

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).