UE wprowadzi etykiety dla EV i stacji ładowania | MOTOFAKTOR

UE wprowadzi etykiety dla EV i stacji ładowania

person Adrian Januszkiewicz 2/03/2021

Nowy zestaw etykiet dla EV i stacji ładowania wprowadzony od 20 marca br. ma pomóc konsumentom w identyfikacji właściwej opcji ładowania.

Zupełnie nowy zharmonizowany zestaw etykiet dla pojazdów elektrycznych i stacji ładowania ma być używany w całej Europie od 20 marca tego roku, zgodnie z wymogami dyrektywy UE w sprawie wdrażania infrastruktury paliw alternatywnych (2014/94 /UE).

 

Oprócz pojawienia się na stacjach ładowania, etykiety mają być umieszczane na wszystkich nowo produkowanych samochodach elektrycznych, furgonetkach, ciężarówkach, autobusach, autokarach, motorowerach, motocyklach, pojazdach trójkołowych i czterokołowych w sposób wyraźny i widoczny. Celem jest pomoc konsumentom w zidentyfikowaniu właściwej opcji ładowania ich pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym i pojazdów hybrydowych z napędem elektrycznym typu plug-in poprzez ujednolicenie etykietowania w całej UE.

 

Aby pomóc zarówno konsumentom, jak i operatorom punktów ładowania w zrozumieniu tych nowych etykiet, koalicja europejskich producentów pojazdów, operatorów infrastruktury ładowania i branży energetycznej opublikowała broszury informacyjne. Te broszury w formacie pytań i odpowiedzi wyjaśniają przeznaczenie tych etykiet, ich projekt oraz pojazdy, w których będą się pojawiać.

 

Broszury są teraz dostępne w Internecie pod adresem www.fuel-identifiers.eu wraz z informacjami na temat zharmonizowanych etykiet paliw dla silników spalinowych, które zostały wprowadzone w 2018 r.

 

Źródło: ACEA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).