UE nakłada cła na import BEV z Chin | MOTOFAKTOR

UE nakłada cła na import BEV z Chin

Komisja Europejska nakłada tymczasowe cła wyrównawcze na przywóz z Chin pojazdów elektrycznych zasilanych akumulatorami (BEV).

W dniu 4 lipca br., w dziewięć miesięcy po wszczęciu z urzędu dochodzenia antysubsydyjnego, Komisja Europejska nałożyła tymczasowe cła wyrównawcze na przywóz pojazdów elektrycznych zasilanych akumulatorami (BEV) z Chin. Na podstawie dochodzenia Komisja stwierdziła, że ​​producenci BEV w Chinach korzystają z nieuczciwego wsparcia finansowego państwa, co stwarza ryzyko wyrządzenia szkody gospodarczej producentom pojazdów BEV w UE.

W ostatnich tygodniach unijni urzędnicy prowadzili intensywne konsultacje z chińskim rządem, rozmowy są kontynuowane w celu osiągnięcia rozwiązania, które uwzględnia obawy wyrażone przez Unię Europejską.

Cła zostały nałożone  na trzech chińskich producentów:

BYD: 17,4%;
Geely: 19,9%;
SAIC: 37,6%.

Inni producenci pojazdów BEV w Chinach, którzy współpracowali w dochodzeniu, zapłacą cło w wysokości 20,8%. Cło dla pozostałych firm niewspółpracujących wynosi 37,6%.

Tymczasowe cła zaczną obowiązywać od 5 lipca 2024 r. przez maksymalny okres czterech miesięcy. W tym terminie musi zostać podjęta ostateczna decyzja w sprawie ceł ostatecznych w drodze głosowania państw członkowskich UE. Po przyjęciu tej decyzji cła będą ostateczne na okres pięciu lat.

Źródło: Komisja Europejska

Zdjęcie: BYD

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).