TVN Turbo Rally Team zwycięski w Rajdzie Nadwiślańskim | MOTOFAKTOR

Załoga Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, reprezentująca TVN Turbo Rally Team, wygrała Rajd Nadwiślański w kategorii Rally3.

Dla reprezentantów TVN Turbo Rally Team to drugie tegoroczne zwycięstwo w Mistrzostwach Polski i trzecie podium. Dzięki świetnej jeździe na odcinkach specjalnych Lubelszczyzny i punktom za pierwsze miejsce warszawsko-wiślański duet po trzech rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powrócił na pozycję lidera punktacji sezonu. Byśkiniewicz i Cieślar prowadzili w rajdzie od startu do mety, wygrywając 4 z 8 odcinków specjalnych, a na pozostałych meldując się na drugiej pozycji.

Fantastyczny rajd, który ułożył się tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Jeszcze przed startem Rajdu Nadwiślańskiego powiedzieliśmy, że chcemy w nim wygrać i to zrealizowaliśmy. W rajdach trudno jest cokolwiek planować, ponieważ jest to sport bardzo nieprzewidywalny, ale tym razem to zrobiliśmy. Pojechaliśmy bardzo szybko, bez błędów i dobrze dobierając opony. Nadwiślańskie asfalty na Lubelszczyźnie były jeszcze bardziej śliskie niż w poprzednich edycjach. Do tego na jednym z odcinków złapał nas deszcz. Na szczęście nasze opony Michelin pozwalały nam bardzo szybko jechać, nawet w takich warunkach. Ford Fiesta obsługiwany przez Kumiega Racing i APR Motorsport działał perfekcyjnie i można było się skupić wyłącznie na szybkiej jeździe. Bardzo się cieszymy, że zwycięsko wychodzimy z zaciętej walki z Radkiem Typą i Kamilem Bolkiem. Różnice były minimalne i to jest piękne. Wygraliśmy połowę rozegranych odcinków specjalnych, a dzięki punktom za pierwsze miejsce wracamy na pierwsze miejsce w punktacji Mistrzostw Polski w naszej klasie 3. Ten rajd pokazał, że zacięta rywalizacja będzie trwała przez cały sezon. Kolejne starcie już 5-7 sierpnia na Rajdzie Rzeszowskim. Dziękuję Partnerom wspierającym nasze starty: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Poland, SIREN7 oraz szefom kanałów grupy TVN Discovery za wsparcie medialne. Łukasz Byśkiniewicz kierowca TVN Turbo Rally Team
Wygrywamy Rajd Nadwiślański. To bardzo dobry wynik. Jechaliśmy płynnie, bez przygód, szybko i to spowodowało, że to my jesteśmy na pierwszym miejscu na mecie w Puławach. Rajd był mocno sprinterski. Został rozegrany w jeden dzień, ale mieliśmy do pokonania aż 120 kilometrów tempem wyścigowym w bardzo wysokich temperaturach i w zmiennych warunkach. Na jednym odcinku specjalnym mocno się rozpadało, ale mimo że mieliśmy założone opony Michelin typu slick, to utrzymaliśmy szybkie tempo. Bardzo się cieszę z pierwszego miejsca i awansu na pozycję lidera w całym sezonie Mistrzostw Polski w klasie 3. Zbigniew Cieślar pilot TVN Turbo Rally Team

 

Źródło: Auto Partner SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).