TVN Turbo Rally Team w nowych barwach | MOTOFAKTOR

Załoga TVN Turbo Rally Team w sezonie 2021 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wsiądzie do czteronapędowego Forda Fiesta Rally3.

Fiesta TVN Turbo Rally Team to najnowsza rajdowa konstrukcja na świecie, która powstała w krakowskim oddziale M-Sportu według regulaminu najnowszej klasy Rally3. Jest to kategoria bardzo długo wyczekiwana, idealnie wypełniająca lukę pomiędzy przednionapędowymi Rally4, a topowymi “czterołapami” Rally2.

 

W programie startów Łukasza Byśkiniewicza i Zbigniewa Cieślara jest pełny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składający się z 7 rajdów, Rajd Barbórka oraz dodatkowe starty treningowe.

 

Byśkiniewicz i Cieślar zapowiadają intensywny i ciekawy sezon ze wsparciem jeszcze większego grona partnerów. W sezonie 2021 głównym Mecenasem TVN Turbo Rally Team jest grupa Auto Partner ze swoją marką MaXgear. Załogę w kolejnym już sezonie wspierają także: NOVOL, TEKOM, Kratki, Michelin oraz Siren7. Do mocnego grona dołącza także firma Blachy Pruszyński, doceniająca emocje i rywalizacje sportowe w wielu dyscyplinach.

Kalendarz startów TVN Turbo Rally Team w RSMP 2021

  • Rajd Świdnicki – 23-25 kwietnia (aktualizacja: przełożony na jesień)
  • Rajd Nadwiślański – 14-16 maja
  • Rally Žemaitija (Litwa) – 4-6 czerwca [szuter]
  • Rajd Polski – 18-20 czerwca [szuter]
  • Rajd Rzeszowski – 5-7 sierpnia
  • Rajd Śląska – 10-12 września
  • Rallye Košice (Słowacja) – 15-17 października

 

TVN Turbo Rally Team w ramach przygotowań do pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 wystartował w rajdzie Tech Mol Rally w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Był to debiut załogi w kompletnie nowym Fordzie Fiesta Rally3, ale także premiera nowej rajdowej klasy na polskiej ziemi.

 

Pierwszy start pokazał duży potencjał nowej konstrukcji oraz to, że Byśkiniewicz i Cieślar bardzo dobrze się w niej czują. Duet warszawsko-wiślański, mimo że dopiero poznawał Fiestę Rally3, a start traktował treningowy, to od samego początku jechał bardzo szybko. Ich czteronapędowa Fiesta znalazła się cztery razy na czele tabeli wyników na sześciu rozegranych odcinkach specjalnych w swojej klasie. Załoga zajęła również bardzo wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Źródło: Auto Partner SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).