TVN Turbo Rally Team po Rajdzie Śląska 2020 | MOTOFAKTOR

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar zaliczyli kolejny bardzo udany start w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zajmując 4. miejsce w Rajdzie Śląska.

Podczas drugiego tegorocznego starcia najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju reprezentanci TVN Turbo Rally Team zajęli 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska. Zdobyte punkty pozwoliły awansować na 3. miejsce w punktacji sezonu RSMP 2020. Byśkiniewicz i Cieślar pojechali cały rajd bezbłędnie. Już podczas odcinka testowego zaznaczyli, że chcą się liczyć w walce o najwyższe pozycje – popisali się najlepszym czasem.

Rajd Śląska okazał się dla nas fantastyczny. Większość sportowców nie lubi czwartego miejsca, ale w naszym przypadku ta „czwórka” wcale nam nie przeszkadza, ponieważ po dwóch „czwórkach” mamy „trójkę”. Po Rajdzie Śląska awansowaliśmy na 3. miejsce w punktacji generalnej sezonu. Przed nami w tabeli są Jari Huttunen i Grzegorz Grzyb, czyli wspaniali, zawodowi kierowcy. Ze Zbyszkiem pojechaliśmy perfekcyjny rajd, bardzo szybko i bez ani jednego błędu. Przez cały czas utrzymywaliśmy się w ścisłej czołówce. Na najdłuższym, dwudziestokilometrowym odcinku specjalnym Jastrzębie osiągnęliśmy drugi czas, 5 sekund za kierowcą z Finlandii. Przez pierwszą część rajdu byliśmy na podium, później je oddaliśmy. Do 3. miejsca zabrakło 9 sekund. Jednak podium nie było dla nas najważniejsze, ponieważ wiedzieliśmy, że zajmowana pozycja jest dla nas bardzo korzystna w perspektywie całego sezonu. Na słowa uznania zasługuje ekipa Kumiega Racing, która przygotowała perfekcyjny samochód, dający mi olbrzymią frajdę z jazdy i dużo pewności. Widać to było po czasach i po wygranym shake downie. Zapowiada nam się bardzo emocjonująca druga część skróconego sezonu. Do Rajdu Świdnickiego przygotujemy się najlepiej, jak tylko potrafimy, aby pojechać kolejny świetny rajd i walczyć o końcowy tytuł. Dziękuję Partnerom za udany Rajd Śląska: Auto Partner, MaXgear, NOVOL, Tekom Technologia, Kratki, I Planet Radom, I Home, Siren 7, Michelin oraz telewizji TVN Turbo za wsparcie medialne. Łukasz Byśkiniewicz kierowca TVN Turbo Rally Team
Znowu niewiele zabrakło, abyśmy zdobyli to upragnione podium w rajdzie zaliczanym do RSMP. Jednak tym się nie smucimy. Cieszymy się z bardzo szybkiego tempa, wygranej na odcinku testowym i przede wszystkim, że zajmujemy sensacyjne 3. miejsce w punktacji sezonu. Łukasz na Rajdzie Śląska jechał jak natchniony, nie popełniał błędów, pomimo że tempo było naprawdę zacne. Widziałem, jak ze spokojem bawi się autem. Łukasz z mechanikami Kumiega Racing bardzo dobrze ustawił zawieszenie i20 R5 i od pierwszych metrów można było ścigać się w komfortowych warunkach. Jestem pod wrażeniem poziomu sportowego tegorocznych Mistrzostw Polski. Tym bardziej się cieszymy, że jesteśmy w tym szybkim czubie. Już teraz zapraszam na emocjonujący Rajd Świdnicki w dniach 2-4 października. Zbigniew Cieślar pilot TVN Turbo Rally Team

 

Źródło: Auto Partner SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).