TVN Turbo Rally Team po 76. Rajdzie Polski | MOTOFAKTOR

TVN Turbo Rally Team po 76. Rajdzie Polski

person Adrian Januszkiewicz 2/07/2019

Mimo awarii amortyzatora załoga Byśkiniewicz/Cieślar reprezentująca TVN Turbo Rally Team dojechała do mety 76. Rajdu Polski.

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar z wielkimi nadziejami na dobry wynik przystąpili do 76. Rajdu Polski. Niestety reprezentanci TVN Turbo Rally Team już na trzecim odcinku specjalnym musieli pożegnać się z myślami o wysokiej pozycji. Z powodu awarii amortyzatora załoga musiała zatrzymać się na trasie i wycofać z sobotniej części rajdu. Byśkiniewicz i Cieślar powrócili do rywalizacji w niedzielę, ale drugi dzień również nie okazał się łaskawy – metę w Mikołajkach osiągnęli bez wspomagania kierownicy. Warszawsko-wiślański duet, pomimo słabszego wyniku, podkreśliła satysfakcję z ukończenia trudnych zawodów.

Rajd Polski to przepiękny i spektakularny rajd, podczas którego na każdym metrze drogi trzeba mieć głowę na karku, szybkie ręce, bystre oczy i ogromną intuicję. Pomimo ustawienia nas na 50. pozycji startowej, dającej nam już na starcie koleiny pod koła, mieliśmy na ten rajd dobry plan. Niestety już na trzecim odcinku specjalnym doszło do niezrozumiałej awarii mocowania amortyzatora. Po każdej hopie auto prowadziło się coraz miej pewnie, aż w końcu koło wpadło w nadkole. To był koniec jazdy. Okazało się, że lewa przednia kolumna MacPhersona przemieściła się do komory silnika. Ekipa Kumiega Racing szybko naprawiła zawieszenie i powróciliśmy do rywalizacji w niedzielę, w systemie Rally 2. Tego dnia los również zaplanował dla nas niespodzianki – najpierw w koleinie zdjąłem oponę z felgi, a następnie na przedostatnim oesie, wjeżdżając z szutru na asfalt, mocno nas podbiło i przestało działać wspomaganie. Bardzo zależało nam, aby dotrzeć do mety Rajdu Polski, więc zacisnęliśmy zęby i w ponad trzydziestostopniowym upale pokonaliśmy ostatni 22-kilometrowy odcinek bez wspomagania kierownicy. Ręce bolą do dziś, ale było warto walczyć do końca. Na wakacje na razie się nie wybieramy, ponieważ już za niecałe dwa tygodnie kolejna runda, tym razem wyjazdowa na Litwie. Bardzo dziękuję naszym Partnerom, którzy kibicowali na miejscu, wspierając w trudnych momentach: Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, Tekom Technologia, Kratki.pl, NOVOL, Michelin Polska, I Planet Radom, I Home. Ekipie TVN TURBO dziękuję za wspaniałe ujęcia z trasy i wsparcie medialnie. Łukasz Byśkiniewicz kierowca TVN Turbo Rally Team
Na starcie wspominałem, że bardzo ważna jest dla nas meta i rzeczywiście robiliśmy wszystko, aby do niej dotrzeć. Rajd Polski okazał się pełny przygód, na które nie mieliśmy wpływu. Plan był taki, aby przetrwać pierwszy dzień, kiedy musieliśmy startować z odległej, pięćdziesiątej pozycji za wszystkimi samochodami przednionapędowymi. Plan szybko się zmienił po awarii amortyzatora. Drugiego dnia rajdu chcieliśmy cieszyć się jazdą, a tu najpierw zdjęliśmy oponę z felgi, a później przestało działać wspomaganie. Na osłodę była upragniona meta. Teraz już skupiamy się na Rajdzie Elektreny na Litwie, który rozpocznie się już 12 lipca. Zbigniew Cieślar pilot TVN Turbo Rally Team

 

Źródło: Auto Partner S.A.

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).