TVN Turbo Rally Team na piątkę na Barbórce! | MOTOFAKTOR

TVN Turbo Rally Team na piątkę na Barbórce!

person Adrian Januszkiewicz 10/12/2019

Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek, reprezentujący TVN Turbo Rally Team, podczas Rajdu Barbórka w Warszawie ponownie zaprezentowali świetne tempo.

Załoga jadąca Hyundaiem i20 R5 po sześciu dziennych odcinkach specjalnych wywalczyła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Początek zawodów nie był łatwy dla TVN Turbo Rally Team. Na pierwszych dwóch próbach na Torze Modlin załoga nie trafiła z setupem zawieszenia i Byśki nie był w stanie szybko pojechać na wyjątkowo śliskim asfalcie. Na kolejnych 4 próbach ich Hyundai sprawował się znacznie lepiej. Łukasz i Adam uzyskali dwa razy czwarty, piąty oraz drugi czas, dzięki czemu awansowali z trzynastego na piąte miejsce w 57. Rajdzie Barbórka. W Kryterium Asów na ulicy Karowej Byśkiniewicz i Jędraszek zrobili prawdziwe show, kręcąc bączki i “altoneny”, za co otrzymali od kibiców serdeczne i gorące brawa.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zajęcia 5. miejsca w 57. Rajdzie Barbórka. Choć apetyt był na coś więcej, ponieważ rok temu byliśmy z Adamem na podium, to i tak cieszymy się z tego wyniku. Początek, czyli dwa pierwsze oesy na Torze Modlin, bardzo nas zaskoczyły, w szczególności naszego Hyundaia i20 R5. Nie trafiłem z nastawami i samochód nie chciał skręcać. Na kolejnych czterech próbach, gdzie nawierzchnia była znacznie bardziej przyczepna, a do tego wprowadziliśmy korekty w zawieszeniu, jechało się znacznie lepiej. Na Bemowie uzyskaliśmy dwa razy czwarty czas, a na Służewcu nawet drugi! Do ostatnich metrów walczyliśmy o TOP 5 i się udało. Wieczorem czekało na nas Kryterium Asów na słynnej ulicy Karowej. Na górnym nawrocie zgasło auto i uciekło kilka sekund. Wiedzieliśmy, że na podium nie ma już szans. Pilot powiedział do mnie: »no to się bawimy« i się bawiliśmy. Pierwszy raz kręciłem altoneny na Karowej. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy rozgrzać do czerwoności publiczność – w końcu ten rajd jest przecież dla nich. Gratuluję moim redakcyjnym kolegom z TVN TURBO za przygotowania fantastycznej relacji live. Mam nadzieję, że wczesną wiosną znowu będziemy mogli dostarczyć emocji, gdy rozpocznie się kolejny rajdowy sezon. Chciałbym podziękować naszym wspaniałym Partnerom za ten rajd, ale także za cały 2019 rok: Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, Tekom Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet Radom, I Home, Siren7, BYŚ- Gospodarka Odpadami oraz telewizji TVN Turbo. Łukasz Byśkiniewicz kierowca TVN Turbo Rally Team
Piąte miejsce w Rajdzie Barbórka w Warszawie to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę warunki oraz bardzo mocną konkurencję. Nie powtórzyliśmy podium z 2018 roku, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Na kilku oesach Łukasz pokazał swoje tempo i to, że nasze podium rok temu nie było przypadkiem. Każdy odcinek specjalny był inny, o innej charakterystyce i przyczepności. Awansowaliśmy na ulicę Karową. Tam po zgaszeniu auta na beczce pojechaliśmy dla publiczności, wykonując różne ewolucje na całej długości Karowej. Chciałbym podziękować Partnerom TVN TURBO RALLY TEAM za ten start. Adam Jędraszek pilot TVN Turbo Rally Team

 

Źródło: Auto Partner S.A.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).