Turbosprężarka DT Spare Parts z zestawem uszczelek | MOTOFAKTOR

Turbosprężarka DT Spare Parts z zestawem uszczelek

person Adrian Januszkiewicz 4/02/2019

W ofercie DT Spare Parts dla pojazdów użytkowych pojawiła się turbosprężarka z zestawem uszczelek o numerze produktowym 2.14660.

Turbosprężarki składają się z dwóch maszyn przepływowych; jednej turbiny i jednej sprężarki umieszczonych na wale przegubowym. Sprężarka zasysa świeże powietrze, które następnie jest tłoczone przez chłodnicę powietrza doładowującego w celu schłodzenia, a następnie podnoszone do ciśnienia 2 barów w komorze spalania.

 

Następnie ciśnienie ładowania należy ponownie dostosować do warunków pracy silnika. Z tego powodu przepływ spalin jest przekazywany za pomocą zaworu regulującego ciśnienie ładowania przez turbiny do instalacji wydechowej. Turbosprężarka jest zrównoważona przy 100 000 min-1. i poddana testowi gorącego gazu przeprowadzanego w rzeczywistych warunkach roboczych.

Porady i triki

Przed wymianą turbosprężarki, przyczyna uszkodzenia musi być zlokalizowana. Jakie szkody wtórne zostały spowodowane? Czy w kanale ssącym znajdują się ciała obce lub złogi oleju silnikowego? Należy oczyścić kanał ssący, w razie potrzeby wymienić chłodnicę powietrza doładowującego. Osady oleju silnikowego w chłodnicy powietrza doładowującego mogą spowodować uszkodzenie silnika. Olej silnikowy jest spalany w niekontrolowany sposób, a silnik może się nadmiernie obracać. Następnie należy sprawdzić linię smaru pod względem szczelności i zabrudzenia.

 

Następnie należy dopasować turbosprężarkę do elementów montażowych, w razie potrzeby przekręć obudowę i zamontować z dostarczonymi uszczelkami. Na koniec wymienić olej silnikowy oraz sprawdzić filtr powietrza i w razie potrzeby wymienić.

 

Link do produktu

Budowa turbosprężarki:

 1. Obudowa sprężarki
 2. Opaska zaciskowa
 3. Wirnik sprężarki
 4. Separator oleju
 5. Płuczka
 6. Tuleja
 7. Obudowa łożyska
 8. Uszczelka
 9. Osłona termiczna
 10. Wirnik turbiny z wałem
 11. Obudowa turbiny

 

Źródło: DT Spare Parts

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).