Trzecia edycja Textar Brake Clinic za nami | MOTOFAKTOR

Trzecia edycja Textar Brake Clinic za nami

person Joanna Piszcz 18/10/2022

Trzecia edycja spotkania szkoleniowego dla mechaników - Textar Brake Clinic - odbyła się na początku października na torze Driveland w Słabomierzu.

 

Oprócz sprawdzającego wiedzę praktyczną zadania warsztatowego, uczestnicy trzeciej edycji Textar Brake Clinic mogli wykazać się podczas jazdy na czas autem sportowym i popracować nad techniką prowadzenia samochodu na płycie poślizgowej. Część aktywności była oceniana, a na najlepszych czekała nagroda w postaci lotu helikopterem.

Zaawansowana technologia marki Textar

Zaproszeni na Textar Brake Clinic mechanicy rywalizowali o nagrodę główną w grupach. Zaliczane do końcowych wyników zadanie praktyczne polegało na przeprowadzeniu prawidłowego serwisu układu hamulcowego z samochodu Audi Q7. Podczas montażu tarczy i klocków hamulcowych oceniano poprawność działania, a także spostrzegawczość. Trener techniczny Textar spreparował bowiem kilka błędów, które trzeba było rozpoznać i naprawić.

W trakcie zadania uczestnicy mogli liczyć na wsparcie gościa specjalnego, którym był Przemek Szafrański – znany m.in. z TVN Turbo dziennikarz motoryzacyjny, a jednocześnie mechanik i właściciel warsztatu samochodowego.
Warto podkreślić wysoki poziom zadania z warsztatu. Fajnie, że mieliśmy do czynienia z nowoczesnym autem i skomplikowanym układem. Błędy ukryte przez prowadzącego zajęcia też były bardzo ciekawe. Piotr Adamczuk uczestnik Textar Brake Clinic 2022

 

Na wyniki rywalizacji o lot helikopterem składały się również rezultaty uzyskane w module wirtualnej rzeczywistości. Każdy z zawodników miał za zadanie skomponowanie własnej mieszanki ciernej. Opracowany produkt musiał być udanym kompromisem między ceną, komfortem, wydajnością i żywotnością. Stworzone mieszanki były testowane na wirtualnym torze, a uzyskane punkty liczyły się do klasyfikacji końcowej.

Doskonalenie techniki jazdy z Textar

Równolegle z zadaniami dotyczącymi materiałów ciernych, trwały ciekawe aktywności na torze sportowym i płytach poślizgowych. Instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara trenowali z uczestnikami Textar Brake Clinic prawidłowe reagowanie na trudne sytuacje na drodze. Na płycie poślizgowej z szarpakiem, który wprowadzał samochód w poślizg nadsterowny, kluczowe było ćwiczenie stabilizacji toru jazdy. Moduły szkoleniowe na płytach obejmowały także hamowanie awaryjne oraz omijanie przeszkód na mokrej nawierzchni.

Na torze sportowym goście mieli do dyspozycji sportowe Fordy Fiesta ST, którymi rywalizowali w jeździe na czas. Walka na ciasnej, wymagającej precyzyjnej jazdy trasie była bardzo zacięta. O miejscach na podium decydowały setne sekundy. Grupa, która najlepiej poradziła sobie z ocenianymi zadaniami wygrała przelot śmigłowcem pilotowanym przez Tomasza Kuchara.

Do udziału w specjalnej edycji Textar Brake Clinic zapraszamy profesjonalistów z warsztatów niezależnych. Chcemy w ten sposób docenić ich mocne przywiązanie do marki Textar i produktów z jej oferty. Podczas naszego szkolenia łączymy wiedzę ekspercką z praktyką dotyczącą materiałów ciernych. Na przykład zajęcia na torze to znakomita okazja, by przekonać się, co dzieje się w nowoczesnych układach hamulcowych w różnych awaryjnych sytuacjach drogowych. Liczymy, że po tych spotkaniach mechanicy będą jeszcze mocniej korzystać z naszego doświadczenia i wiedzy, które oferujemy jako eksperci w zakresie produkcji materiałów ciernych. Joanna Krężelok Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce

Textar Brake Clinic - ogromna dawka wiedzy

Było świetnie, z rozmachem i bardzo merytorycznie! Miałem okazję znów zobaczyć inne, trochę ginące w mediach czy Internecie oblicze motoryzacji, które związane jest z brudem, smarami, kluczami i pracą w warsztacie… W większości warsztatów hamulce traktowane są mniej prestiżowo niż na przykład rozrządy czy skrzynie biegów. Tymczasem serwis układu hamulcowego to odpowiedzialne zadanie, w którym czyha wiele możliwości popełnienia błędu. Konsekwencją mogłyby być nie tylko straty finansowe dla warsztatu, ale również niebezpieczeństwo na drodze. Fajnie, że Textar pokazuje, jak należy robić to profesjonalnie. Jestem pod wrażeniem uczestników, ich zaangażowania i aktywności. Sam też gruntownie odświeżyłem wiedzę na ten temat. Przemek Szafrański gość specjalny wydarzenia poświęconego samochodom osobowym

 

Na uczestnikach tegorocznej edycji Textar Brake Clinic szczególne wrażenie zrobiły na nich moduły z doskonalenia techniki jazdy.

Zajęcia na płytach poślizgowych otwierają oczy, na co jest się narażonym w sytuacjach awaryjnych. Każdy ma się za świetnego kierowcę, tymczasem tu można się przekonać, że jest inaczej. Świetny był też gość specjalny, czyli Przemek Szafrański. Jest właścicielem warsztatu i zna się na mechanice, więc w rozmowie z nim można było poruszyć wiele ciekawych tematów. Ogólnie takie spotkanie z osobami z różnych warsztatów pozwoliło poznać różne spojrzenia na kwestie dotyczące praktyki. Piotr Adamczuk uczestnik Textar Brake Clinic 2022

 

Źródło: Textar

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).