Trwa Autostrada do Elektromobilności 2024 | MOTOFAKTOR

Trwa Autostrada do Elektromobilności 2024

Od 8 lipca do 31 sierpnia, kierowcy aut elektrycznych, którzy są też członkami EV Klub Polska, mogą podróżować bez opłat autostradą A4 Katowice - Kraków (objętą videotollingiem) w ramach akcji "Autostrada do Elektromobilności".

Prawie wszystkie autostrady w Polsce są darmowe dla aut elektrycznych. Opłaty zniesiono na państwowych autostradach, czyli A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica, a także A1 Rusocin – Nowa Wieś. Teraz, dzięki akcji „Autostrada do Elektromobilności” organizowanej przez EV Klub Polska, Autopay, GreenWay Polska oraz Shell Recharge, kierowcy elektryków mogą bez opłat podróżować także autostradą A4 Katowice – Kraków.

Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska, Fot. PSPA
Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska, Fot. PSPA

„Czwarty rok z rzędu uruchamiamy akcję „Autostrada do Elektromobilności”. Celem naszej kampanii jest promocja samochodów elektrycznych oraz zeroemisyjnych przejazdów. Chcemy by wzorem innych krajów w Europie, również w Polsce kierowcy aut elektrycznych mogli podróżować autostradami za darmo. Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami potwierdza, że tego typu akcje są potrzebne w początkowym okresie rozwoju elektromobilności w Polsce” – mówi Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

"Autostrada do Elektromobilności 2024" - prosta rejestracja

Aby dołączyć do inicjatywy „Autostrada do Elektromobilności”, wystarczy zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska (dostępnej do pobrania ze sklepu Google Play oraz App Store) i uzyskać dostęp do strefy Premium (za opłatą 99 zł rocznie). Dzięki temu będzie można nie tylko podróżować darmowo po autostradach, ale także korzystać z różnych innych korzyści, takich jak vouchery na ładowanie w GreenWay Polska i Elocity, zniżki na ubezpieczenia, wymianę opon oraz akcesoria do ładowania pojazdów elektrycznych.

Rafał Czyżewski, CEO GreenWay Polska, Fot. Greenway Polska
Rafał Czyżewski, CEO GreenWay Polska, Fot. Greenway Polska

„Według danych Europejskiego Obserwatorium Alternatywnych Paliw (EAFO), już 37% europejskich kierowców rozważa przesiadkę na auto elektryczne, a 33% planuje jego zakup w ciągu pięciu lat. W pewnym stopniu takie statystyki zawdzięczamy różnego typu dodatkowym zachętom dla kierowców elektryków. Jednym z takich działań jest „Autostrada do Elektromobilności” i cieszymy się, że możemy je wspierać” – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Jak aktywować darmowe przejazdy? Wystarczy wypełnić ankietę „Autostrada do Elektromobilności”, dostępną w zakładce „Benefity” w aplikacji. Po procesie weryfikacji otrzyma się potwierdzenie na podany adres e-mail z linkiem do aplikacji Autopay, gdzie będzie już uwzględniona zniżka w zakładce „Promocje”. Należy pamiętać, że przed skorzystaniem z promocji trzeba pobrać aplikację Autopay, zarejestrować się i dodać swój samochód elektryczny oraz uzupełnić metodę płatności. Po wykonaniu tych kroków, informacja o aktywnej promocji będzie widoczna w aplikacji Autopay.

„Z dumą dołączamy do czwartej edycji kampanii na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Jako Autopay zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie neutralności klimatycznej wymaga zaangażowania wielu firm i instytucji oraz wdrażania nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. Poprzez akcję „Autostrada do Elektromobilności” oraz naszą aplikację Autopay, nie tylko promujemy rezygnację z paliw stałych, ale również zmniejszamy ilość papierowych biletów i paragonów” – mówi Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay Mobility Sp. z o.o.

Po zakończeniu procesu rejestracji, gdy przejedziemy trasą objętą videotollingiem (A4 Katowice-Kraków), szlaban automatycznie się podniesie po odczytaniu numerów rejestracyjnych. Po przejeździe użytkownika objętego promocją i spełnieniu wszystkich warunków Regulaminu Promocji, Autopay pobierze opłatę za przejazd. Następnie w ciągu 14 dni roboczych zwróci koszty przejazdów na kartę, z której pierwotnie pobrano opłatę, z zastrzeżeniem, że kwota za przejazd nie może być niższa niż 5 zł.

Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska, Fot. Shell Polska
Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska, Fot. Shell Polska

„W Shell aktywnie wspieramy naszych klientów w przejściu na elektromobilność. Już drugi rok z rzędu jesteśmy partnerem akcji „Autostrada do elektromobilności”, która ma na celu edukację użytkowników i pokazanie, że posiadanie pojazdu elektrycznego niesie ze sobą wiele korzyści. Aby ułatwić klientom elektryfikację flot, oferujemy im hybrydową kartę flotową Shell Card, pozwalającą zarządzać zarówno flotą mieszaną, jak i w pełni elektryczną. Co równie ważne, nasza karta jest zintegrowana z technologią videotolling, dzięki czemu kierowcy mogą oszczędzić cenny czas podczas podróży na autostradach” – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.

Źródło: EV Klub Polska

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).