Trwa 6. edycja akcji Profesjonalni Kierowcy | MOTOFAKTOR

Dzięki współpracy Continental z Volvo Trucks w akcji Profesjonalni Kierowcy, kolejni młodzi zawodowcy wyjadą na nasze drogi.

Continental Opony Polska już po raz kolejny wspiera akcję Profesjonalni Kierowcy. To program szkoleń, który umożliwia młodym kierowcom rozpoczęcie stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie. Akcja, przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wpływa na poziom bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększa wartość samej profesji kierowcy i jej postrzeganie przez społeczeństwo.

 

Do tej pory odbyły się trzy szkolenia, które przyciągnęły rekordową liczbę chętnych. Uczestnicy weryfikują nie tylko swoją wiedzę, ale także doskonalą umiejętności praktyczne. Poznają m.in. zasady zabezpieczania ładunków, sposoby manewrowania zestawem z naczepą, czy najnowsze technologie wykorzystywane w branży transportowej.

Jako producent opon, Continental, bezpieczeństwo i jakość ma wpisane w rdzeń swojej działalności. W końcu to od właściwości opon zależy skuteczność hamowania, czy sprawność systemów wspomagających kierowcę. W tym roku obchodzimy 150-lecie istnienia i 25-lecie działalności polskiego oddziału, co jest idealną okazją, by promować tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwala naszym ekspertom dzielić się wiedzą i umiejętnościami z przyszłymi kierowcami zawodowymi. Krzysztof Otrząsek Dyrektor Działu Sprzedaży Flotowej Continental Opony Polska

 

Obecnie na rynku wciąż brakuje zawodowych kierowców ciężarówek, dlatego organizatorzy chcą dotrzeć do jak największej grupy młodych ludzi, by pokazać, że warto rozwijać swoje kwalifikacje. Już po raz 6. dzięki wspólnej inicjatywie przedstawicieli branży transportowej kolejni kierowcy będą mieć okazję do zdobycia certyfikatu potwierdzającego ich profesjonalne przygotowanie do zawodu. W bezpłatnych szkoleniach organizowanych w ramach akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy posiadają prawo jazdy kat. C+E i nie są zatrudnieni aktualnie w firmach transportowych na stanowiskach kierowcy.

Continental Opony Polska, będąc w gronie partnerów akcji, zwraca szczególną uwagę na aspekty ekonomiczne, środowiskowe oraz na bezpieczeństwo. Nasza firma słynie z pionierskich rozwiązań dla branży motoryzacyjnej oraz projektowania zaawansowanych technologicznie opon. Cieszy nas fakt, że coraz więcej chętnych jest zainteresowanych szkoleniami. Dzięki nim, kierowcy będą czuli się pewniej w swoim zawodzie. Przełoży się to również na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego i zwiększenie świadomości w zakresie wyzwań środowiskowych. Przybliżamy im nasze produkty, w tym te, pozwalające na obniżenie emisji CO2 przy zachowaniu bardzo dobrych przebiegów, a będące odpowiedzią na nowe regulacje unijne dotyczące norm emisji dwutlenku węgla dla producentów pojazdów ciężarowych. Bartłomiej Antoniak Key Account Manager OE Trailers & Trucks Continental Opony Polska

 

Uruchomione przez Komisję Europejską narzędzie symulacyjne VECTO służy do obliczenia ilości emitowanego dwutlenku węgla przez nowe pojazdy ciężarowe i ma na celu zapewnienie realizacji ambitnych europejskich celów w zakresie redukcji emisji CO2.

 

Akcja „Profesjonalni kierowcy” powstała z inicjatywy firm, którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. Bezpłatne kursy prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbają o poziom dostarczanej wiedzy. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu, mają szansę na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ich przygotowanie do zawodu.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę: https://www.profesjonalni-kierowcy.pl/, gdzie można sprawdzić terminy kolejnych szkoleń.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).