Trwa 5. edycja Liderów Elektromobilności | MOTOFAKTOR

Trwa 5. edycja Liderów Elektromobilności

person Adrian Januszkiewicz 27/04/2023

Już po raz piąty firma doradcza PwC i PSPA zrealizują badanie, mające wyłonić firmy najbardziej zaangażowane w rozwój zrównoważonego transportu.

 

Lider Elektromobilności to najważniejsze w Polsce wyróżnienie przyznawane firmom kreującym rynek e-mobility. Konkurs skierowany jest do prywatnych i państwowych przedsiębiorstw oraz instytucji. Zgłaszać mogą się zarówno operatorzy flot samochodów, dostawcy pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania czy komponentów dla sektora motoryzacyjnego. Do konkursu przystąpić mogą również podmioty świadczące dla zeroemisyjnego transportu, w tym m.in. operatorów stacji ładowania, dostawców rozwiązań mobilnościowych czy instytucji finansowych.

 

Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA
Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA

Już po raz piąty uruchamiamy badanie Liderów Elektromobilności. Z każdym rokiem przez kapitułą stawiane są coraz większe wyzwania, gdyż firm działających na rzecz kreowania sektora e-mobility przybywa. Ponadto sektor elektromobilności pełni coraz istotniejszą rolę w gospodarce. Wg analiz PSPA do 2035 r. może odpowiadać za prawie 5% PKB Polski. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy wyróżnić firmy nadające tempo postępującej transformacji – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA, wiceprezydent AVERE.

 

Firmy, które chcą wziąć udział w 5 edycji rankingu „Lider Elektromobilności”, powinny do 30 czerwca wypełnić ankietę dostępną na stronie: https://www.pwc.pl/pl/wydarzenia/lider-elektromobilnosci-2023.html. Kapituła „Lidera” zweryfikuje i oceni zawarte we wnioskach informacje oraz dokona analizy porównawczej odpowiedzi. Na ocenę końcową wpływ mają m.in. takie elementy jak: inwestycje w badania, sprzedaż pojazdów i infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, jak i plany rozwoju zeroemisyjnego transportu. Następnie zostaną wytypowani liderzy, którzy przez ostatnie 12 miesięcy w sposób najbardziej efektywny realizowały strategię sprzyjającą rozwojowi elektromobilności.

 

Światowa sprzedaż samochodów elektrycznych (BEV) wzrosła w 2022 wobec 2021 o 70%, stanowiąc ponad 14% całego rynku. W samej tylko Europie emisje transportowe muszą przecież spaść aż o 90% do 2050 r., aby osiągnąć cele unijne zgodne z Fit for 55. Dlatego e-mobility przyspiesza – mówi Piotr Michalczyk, partner PwC Polska, członek Kapituły Lidera Elektromobilności.

 

W Polsce prognozujemy, że do 2030 roku sprzedaż aut elektrycznych przekroczy ponad 25% całkowitej sprzedaży samochodów wobec obecnych około 3%. To duża zmiana – spowodowana także działaniami i regulacjami ESG. Polskie firmy powinny się do niej dostosować, zmieniając swoje modele biznesowe – dodaje Mateusz Płonka, partner PwC Polska, członek Kapituły Lidera Elektromobilności.

 

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie statuetek Lidera Elektromobilności odbędzie się już 26 września br. podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi – największej konferencji i EXPO branży zrównoważonego transportu w regionie CEE.

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).