Trujący dym na Targówku – interweniowała straż miejska | MOTOFAKTOR

Trujący dym na Targówku - interweniowała straż miejska

person Redakcja 14/03/2023

Warszawscy strażnicy miejscy przyłapali kolejny warsztat samochodowy na ogrzewaniu piecem pozaklasowym. Tym razem na Targówku.

 

Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska 8 marca kontrolowali piece na terenie Targówka. Podczas jednej z kontroli ujawnili nieprawidłowości w gospodarce odpadami oraz pozaklasowy piec w warsztacie samochodowym.

 

Podczas patrolowania Targówka funkcjonariusze z Referatu ds. Kontroli Środowiska zwrócili uwagę na gęsty dym wydobywający się z jednego z kominów przy ulicy Radzymińskiej. Jak ustalili, źródło zadymienia znajdowało się na terenie warsztatu samochodowego. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę. Szybko wyszło na jaw, że dym pochodzi z pozaklasowego pieca, który służył do ogrzewania pomieszczeń zakładu. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości związane z gospodarką odpadami komunalnymi oraz wynikającymi z prowadzonej działalności. Gromadzone w nieprawidłowy sposób odpady smarów i olejów mogły doprowadzić do skażenia gleby.

Właściciel warsztatu został ukarany zgodnie z obowiązującymi przepisami i zobowiązany do wyłączenia pieca oraz uporządkowania gospodarki odpadami. Za jakiś czas może się spodziewać kolejnej kontroli, podczas której strażnicy sprawdzą, czy zastosował się do wydanych poleceń.

 

Źródło: Straż miejska Warszawa

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).