Trudne I półrocze 2020 dla Dębicy S.A. | MOTOFAKTOR

Trudne I półrocze 2020 dla Dębicy S.A.

person Adrian Januszkiewicz 15/09/2020

Dębica S.A. zanotowała w H1 2020 przychody w wysokości prawie 797,811 mln zł, czyli o 25,3% niższe w stosunku r/r.

W I półroczu 2020 r. zysk EBIT wyniósł 15,53 mln zł, tj. był o 79,2% niższy w ujęciu rok do roku. Zysk netto wyniósł 1,26 mln zł, czyli był o 98,3% niższy w porównaniu do I półrocza 2019 r.

 

Sprzedaż do podmiotów z Grupy Goodyear za I półrocze 2020 r. wyniosła 719,6 mln zł, tj. o 241,0 mln zł mniej w stosunku do pierwszego półrocza 2019 r. Za 6 miesięcy 2020 r. sprzedaż ta stanowiła 90,2% sprzedaży ogółem, wobec 90,0% w analogicznym okresie 2019 r.

 

W I półroczu 2020 r. koszty sprzedaży oraz ogólnego zarządu wyniosły 11,0 mln zł, o 0,1 mln zł mniej niż w I półroczu 2019 r. Udział tych kosztów w wartości sprzedaży wyniósł 1,4% wobec 1,0% za pierwsze półrocze roku ubiegłego.

 

Jednostkowe koszty produkcji w I półroczu 2020 r. są wyższe o 12,1% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wzrost nastąpił przede wszystkim w kosztach przerobu.

 

Głównym czynnikiem, który wpłynął na takie wyniki finansowe spółki była trwająca pandemia COVID-19 i jej konsekwencje gospodarcze. Jest ona też jednym z czynników, które w ocenie spółki mogą negatywnie wpłynąć na wyniki finansowe w perspektywie przynajmniej kolejnego półrocza. Pozostałe to:

 

  • sytuacja makroekonomiczna: stan gospodarki w Polsce i Europie i jego wpływ na sytuację finansową klientów i konsumentów (w tym wpływ pandemii COVID-19 na światową gospodarkę);
  • rozwój branży motoryzacyjnej: dynamika produkcji i sprzedaży aut w Polsce i Europie;
  • poziom zamówień od klientów Spółki: podmiotów powiązanych i niepowiązanych;
  • zmiana kursów walutowych, głównie euro i dolara amerykańskiego;
  • koszty działalności: wpływ kosztów związanych z działalnością zakładu produkcyjnego w Dębicy;
  • koszty surowców: zmiany cen surowców, które przekładają się na koszty działalności spółki.

 

Źródło: Dębica S.A.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).