TRICO na wyposażeniu oryginalnym BMW | MOTOFAKTOR

TRICO na wyposażeniu oryginalnym BMW

person Joanna Piszcz 20/02/2023

Firma TRICO została wybrana jako dostawca tylnych wycieraczek dla nowych modeli BMW X1, serii 2 Active Tourer oraz iX.

Wycieraczki do BMW mają całkowicie nową konstrukcję, opracowaną specjalnie dla tych modeli. Jej głównym elementem jest specjalne pióro belkowe zapewniające maksymalny kontakt z szybą. Cała konstrukcja ramienia jest niższa i bardziej płaska niż w poprzednich wersjach.

 

Ramię i pióro są lepiej zintegrowane i dzięki temu mniej ograniczają widoczność. Konstruktorom TRICO udało się także zredukować wagę całej wycieraczki. Jest to szczególnie ważne np. dla nowego, elektrycznego BMW iX, przy którego budowie liczył się dosłownie każdy gram. Takie podejście pozwoliło na istotne zmniejszenie masy i przyczyniło się do poprawy wydajności i zasięgu pojazdu.

Pióra wycieraczek odgrywają olbrzymią rolę dla bezpieczeństwa jazdy. Nic zatem dziwnego, że producenci samochodów szukają w tym sektorze poddostawców, którym mogą zaufać. TRICO produkuje wycieraczki od ponad 100 lat i współpraca z takimi firmami jak BMW jest wspaniałym dowodem uznania dla zdolności inżynieryjnych i innowacji zespołu TRICO. Być wybranym przez BMW jako poddostawca części na pierwszy montaż to szczególne wyróżnienie. Pokazuje to, że TRICO potrafi zdobyć zaufanie najlepszych producentów samochodów na świecie. TRICO z niecierpliwością czeka na kontynuację tej współpracy i opracowanie kolejnych pionierskich projektów dla samochodów przyszłości. Sam Robinson Group Brand & Marketing Manager (Europe) firmy TRICO

 

Źródło: TRICO

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).