Tradus ulepszył porównywarkę cen używanych maszyn | MOTOFAKTOR

Tradus ulepszył porównywarkę cen używanych maszyn

person Adrian Januszkiewicz 20/11/2019

Platforma Tradus wprowadziła w marcu br. algorytm pozwalający ocenić realną wartość danego pojazdu budowlanego w porównaniu do średnich cen rynkowych.

Początkowo rozwiązanie funkcjonowało w kategoriach transport i rolnictwo. Indeks cen świetnie wpisał się w potrzeby kupujących, dlatego Tradus poszerzył jego zakres o kategorię “budownictwo”. Zakładany cel to znaczne ułatwienie zarówno kupującym, jak i sprzedającym, handlu używanym, ciężkim sprzętem.

 

Wraz z pojawieniem się algorytmu wartości rynkowej (TMV) dotychczasowa sytuacja uległa zmianie. Tradus jako pierwszy zaoferował takiego typu rozwiązanie w handlu ciężkim sprzętem. Prawidłową wycenę danego produktu umożliwia analiza Big Data – dzięki niej kupujący i sprzedający mogą natychmiast stwierdzić, czy wyświetlana cena oferty jest niska, wysoka, czy też odpowiada aktualnej sytuacji rynkowej.

Indeks cen: Jak działa TMV?

TMV opiera się na inteligentnych algorytmach oraz Big Data. Poprzez ocenę aktualnych ofert rynkowych, transakcji i typowych cen katalogowych porównywanych maszyn, sztuczna inteligencja pomaga określić ich adekwatną wartość rynkową. Na te zaawansowane obliczenia mają wpływ tysiące parametrów cenowych, takich jak m.in. marka, model, typ napędu, moc silnika, rok produkcji oraz klasa emisji czy sprawności. Pod uwagę brane są także dodatkowe funkcjonalności, m.in wyposażenie, przebieg, godziny możliwej pracy, a nawet fizyczna lokalizacja maszyny.

Prowadzenie internetowej platformy handlowej wymaga od nas przede wszystkim znajomości Big Data i wiedzy o branży, w której działamy. Nasi specjaliści od danych oceniają wszystkie dostępne informacje, aby dostarczyć kupującym i sprzedawcom ważnych wiadomości o rynku i kierunkach jego rozwoju. Dzięki temu mogą oni skutecznie działać. Joost Goedhart Sales Lead Europe w Tradus

Nowoczesne technologie w handlu elektronicznym

Po ponad pół roku od wprowadzenia TMV w kategoriach transport i rolnictwo okazało się, że kupujący doceniają możliwość korzystania ze wskaźnika cen. Analizując dane, Tradus wykazał, że ogłoszenia maszyn z TMV są przez nich najczęściej wybierane. W celu określenia wpływu algorytmu na sprzedaż i ruch na stronie, firma porównała miesięczne wzrosty zainteresowania maszyn z TMV w 2019 roku z tymi w 2018 roku, a także z ogólnym rozwojem kategorii (transport lub rolnictwo).

Zauważyliśmy, że kategorie wspomagane algorytmem TMV osiągały średnio pięciokrotnie większe zainteresowanie internautów. Ponadto odnotowały o 100 procent wyższy wzrost od momentu wprowadzenia tego rozwiązania. TMV gwarantuje przejrzystość i buduje zaufanie klientów. Obydwa te elementy stanowią podstawę dobrze prosperującego handlu. Indeks cen umożliwia kupującym szybkie i niezawodne oszacowanie cen. Decyzje dotyczące zakupów podejmowane są dzięki niemu szybciej. Z drugiej strony, także sprzedawcy zyskują wgląd w aktualną sytuację rynkową i cenową, dzięki czemu mogą obrać właściwą strategię lub łatwo określić wartość swoich zasobów. Joost Goedhart

 

TMV jest obecnie dostępny w następujących kategoriach:

 

  • Transport:  Ciągniki siodłowe, Vany, Ciężarówki, Przyczepy, Naczepy, Autobusy, Pojazdy użyteczności publicznej;
  • Budowa:  Koparki, Ładowarki, Platformy powietrzne, Żurawie, Uchwyty teleskopowe, Sprzęt do budowy dróg;
  • Rolnictwo:  Ciągniki, Zbiory.

 

Źródło: Tradus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).