Toyota w czołówce rankingu magazynu Fortune | MOTOFAKTOR

Toyota w czołówce rankingu magazynu Fortune

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2020

Już po raz szósty Toyota zajęła pierwsze miejsce w branży motoryzacyjnej w corocznym rankingu "Najbardziej podziwianych firm na świecie 2020" magazynu Fortune.

Największy koncern Japonii zajął 30. miejsce wśród 50 najbardziej podziwianych firm na świecie ze wszystkich branż. W Top 50 znalazł się jeszcze tylko jeden koncern motoryzacyjny – BMW na 32. miejscu. Daimler zajął pozycję 115., General Motors – 147. miejsce, Honda – 158. miejsce, a Hyundai – 165. miejsce.

 

Ranking “World’s Most Admired Companies” Fortune to ceniony na całym świecie raport na temat reputacji międzynarodowych przedsiębiorstw. Jest on oparty na badaniach firm i zewnętrznych ocenach dyrektorów i członków zarządu oraz analityków z całego świata. Każde przedsiębiorstwo jest oceniane pod względem 9 kryteriów, które są kluczowe dla międzynarodowego sukcesu każdej firmy.

 

Obejmują one jakość produktów i usług, odpowiedzialność społeczną i środowiskową, konkurencyjność na globalnym rynku czy wartość inwestycyjną. Przedmiotem oceny była także jakość zarządzania – w przypadku Toyoty chodzi o rozwijany od dekad System Produkcyjny Toyoty oraz zasady lean management, wykładane na uczelniach ekonomicznych na całym świecie.

 

Pełna lista “World’s Most Admired Companies” magazynu Fortune jest dostępna TUTAJ.

 

Źródło: Toyota

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).