Toyota Prius na szkoleniach Magneti Marelli | MOTOFAKTOR

Toyota Prius na szkoleniach Magneti Marelli

person Adrian Januszkiewicz 5/04/2019

Firma Magneti Marelli kupiła Toyotę Prius jako pomoc dydaktyczną w szkoleniach dla mechaników z obsługi pojazdów hybrydowych.

W ostatnich latach mamy do czynienia ze swego rodzaju rewolucją w dziedzinie motoryzacji, prawdziwe oblężenie kursantów przeżywają szkolenia z tematyki dotyczącej samochodów hybrydowych i elektrycznych. Wbrew obiegowym opiniom naprawa samochodu hybrydowego lub elektrycznego bez odpowiedniego przeszkolenia nie tylko zagraża zdrowiu mechanika, ale w ekstremalnej sytuacji może doprowadzić do jego śmierci. Poznanie specyfiki budowy pojazdu hybrydowego jest niezbędne do poprawnego i przede wszystkim bezpiecznego serwisowania. Trzeba mieć świadomość, że mechanicy będą mieć do czynienia z prądem o wartościach nawet 350 A oraz napięciu ok 600 V. Należy zaznaczyć, że do obsługi takiego samochodu wymagane są uprawnienia SEP do 1 kV.

 

W ofercie ośrodka szkoleniowego Magneti Marelli dostępne są szkolenia oparte na monografii następujących pojazdów hybrydowych i elektrycznych: Toyota Prius, Yaris, Peugeot 3008 Hybrid, BMW i3, Nissan Leaf, Renault Zoe i najnowszy temat który pojawi się w ofercie w drugim półroczu tego roku, czyli Hyundai Ioniq. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników swoich szkoleń Magneti Marelli kupiło kolejną pomoc dydaktyczną w postaci Toyoty Prius. Dzięki tej inwestycji firma uważa, że jej szkolenia będą jeszcze ciekawsze, ponieważ uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki weryfikacji wszystkich elementów Hybrydy pod kątem zużycia eksploatacyjnego, dodatkowo podczas szkoleń będą symulowane konkretne usterki które pozwolą kursantom w sposób praktyczny przygotować się do naprawy i serwisowania niewątpliwie technologii przyszłości.

 

Źródło: Magneti Marelli

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).