Toyota potwierdza fałszowanie danych

Toyota potwierdza fałszowanie danych

Toyota przyznaje, że jej siedem modeli, w tym niektóre wycofane w 2014 r., przetestowano pod kątem bezpieczeństwa przy użyciu metod odbiegających od standardów rządowych.

Ostatnio informowaliśmy, że japońskie ministerstwo transportu stwierdziło nieprawidłowości we wnioskach o certyfikację niektórych modeli Toyoty, Hondy, Suzuki i Yamaha Motor. Producenci samochodów przedstawili nieprawidłowe lub zmanipulowane dane z testów pojazdów.

Toyota Motor Corporation opublikowała oświadczenie w tej sprawie. Toyota wyjaśnia w nim, że siedem modeli, w tym niektóre wycofane już w 2014 r., przetestowano przy użyciu metod odbiegających od standardów rządowych. We wnioskach o certyfikację podano niewystarczające dane z testów ochrony pieszych i pasażerów w przypadku trzech modeli produkcyjnych (Corolla Fielder/Axio i Yaris Cross) oraz błędne dane z testów zderzeniowych w przypadku czterech wycofanych modeli (Crown, Isis, Sienta i RX).

Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować dla naszych klientów i interesariuszy, którzy zaufali Toyocie. Poważnie podchodzimy do faktu, że problem został wykryty w Toyocie po niedawnym wykryciu problemów z certyfikacją w Hino Motors, Ltd., Daihatsu Motor Co., Ltd. i Toyota Industries Corporation. Po kompleksowych wewnętrznych weryfikacjach pojazdów, których to dotyczy, w tym pojazdów, które nie są już produkowane, możemy potwierdzić, że nie występują żadne problemy z wydajnością, które byłyby sprzeczne z przepisami i regulacjami. Dlatego nie ma potrzeby zaprzestania korzystania z pojazdów, których to dotyczy” – czytamy w oświadczeniu.

Toyota zapewnia, że podjęła działania mające na celu tymczasowe wstrzymanie dostaw i sprzedaży trzech modeli obecnie produkowanych w Japonii (Corolla Fielder, Corolla Axio i Yaris Cross). „Będziemy w dalszym ciągu udzielać władzom szczegółowych wyjaśnień i przyspieszać podjęcie odpowiednich działań, w tym przeprowadzania badań w obecności świadków. Jeszcze raz serdecznie przepraszamy naszych klientów i interesariuszy” – głosi oświadczenie.

Pełna treść oświadczenia Toyoty dostępna jest TUTAJ

Źródło: Toyota Motor Corporation

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).