Toyota inwestuje w rozwój mobilności | MOTOFAKTOR

Toyota inwestuje w rozwój mobilności

person Adrian Januszkiewicz 27/04/2018

Toyota otwiera nowe przedsiębiorstwo Toyota Connected Europe (TCEU), zajmujące się wdrażaniem do motoryzacji nowych technologii informacyjnych.

Jego zadaniem będzie wspieranie rozwoju nowych usług mobilności, dostosowanych do europejskiego rynku. Prezesem TCEU został Zack Hicks, CEO Toyota Connected North America. Funkcję dyrektora generalnego obejmie Agustin Martin, wiceprezydent Toyota Motor Europe.

Otwarcie Toyota Connected Europe to dowód naszego zaangażowania w tworzenie nowych form mobilności naszych klientów. Dzięki sile i elastyczności naszej platformy integrującej usługi mobilne Toyota Mobility Services Platform oraz dynamicznemu rozwojowi Toyota Motor Europe, będziemy oferować świetne usługi nowej generacji. Zack Hicks prezes Toyota Connected Europe

 

Toyota Connected Europe będzie miała siedzibę w Londynie. W uruchomienie firmy Toyota zainwestuje 4,5 mln funtów i zatrudni od 35 do 50 pracowników. Jako partner Toyota Motor Europe oraz dealerów i dystrybutorów marki działających w regionie, Toyota Connected Europe będzie wspierać wprowadzanie na rynek nowych usług współdzielenia pojazdów oraz nowych rozwiązań do zarządzania flotami, przeznaczonych dla firm, władz publicznych i innych podmiotów.

 

TCEU zwiększy i rozszerzy działanie Toyota Mobility Services Platform (MSPF), cyfrowego systemu opartego na technologii chmury, który dostarcza narzędzia do komercjalizacji nowoczesnych serwisów, takich jak car-sharing, współdzielenie przejazdów czy dostarczanie towarów i usług. Toyota Connected Europe będzie stanowiło także centrum zarządzania wielkimi bazami danych (Big Data) Toyoty w Europie. Nacisk koncernu na rozwój zaawansowanych usług mobilności jest odzwierciedleniem globalnych trendów wprowadzania do branży motoryzacyjnej sztucznej inteligencji, zautomatyzowanego prowadzenia i technologii chmury.

 

Powstanie Toyota Connected Europe to efekt globalnego rozwoju Toyota Connected, strategicznego przedsięwzięcia Toyoty, odpowiedzialnego za rozwój telematyki, Big Data i platformy usług mobilnych (Mobility Services Platform), które zmieniają sposób, w jaki ludzie korzystają z transportu. Toyota Connected podejmuje współpracę z wieloma partnerami działającymi na podobnym polu. Dobrym przykładem jest partnerstwo z Servco Pacific Avis Budget Group, projekt e-Palette Alliance prowadzony wspólnie z AmazonemDiDiMazdąPizzą Hut i Uberem czy też współpraca z przedsiębiorstwami taksówkowymi w Japonii. Wspólnie z towarzystwem ubezpieczeniowym Aioi Nissay Dowa Insurance Co. Toyota opracowała pierwszą w Japonii ofertę ubezpieczeniową opartą na systemie telematycznym dla samochodów połączonych w chmurze, który uwzględnia styl jazdy kierowcy.

 

Źródło: Toyota

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).