Toyota i Panasonic tworzą spółkę produkującą akumulatory

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2019

Toyota i Panasonic podpisały umowę o współpracy przy rozwoju i produkcji akumulatorów trakcyjnych do samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Działalność nowego producenta baterii trakcyjnych należącego do Toyoty i Panasonica obejmie pełny zakres działań – od badań naukowych, przez rozwój technologii i produktów, inżynierię produkcji i samą produkcję, po sprzedaż i dostawy. Partnerzy są zainteresowani rozwojem zarówno znanej już technologii pryzmatycznych baterii litowo-jonowych, jak i akumulatorów trakcyjnych nowej generacji oraz baterii litowo-jonowych ze stałym elektrolitem – zupełnie nowej technologii, która ma potencjał, by zrewolucjonizować branżę motoryzacyjną za sprawą znacznie większej pojemności energetycznej i maksymalnie skróconego czasu ładowania.

 

Udział partnerów w nowym przedsięwzięciu rozkłada się w proporcji 51 procent dla Toyoty i 49 procent dla Panasonica. Toyota wniesie do spółki know-how i rynkowe dane dotyczące zelektryfikowanych pojazdów, zaawansowane technologie baterii ze stałym elektrolitem oraz charakterystyczny dla Toyoty styl produkcji monozukuri. Panasonic dostarczy technologie masowej produkcji wysokiej jakości, bezpiecznych baterii oraz swoją sieć dystrybucji w Japonii i na całym świecie. Obie firmy dostarczą sprzęt, specjalistów oraz udostępnią zakłady produkcyjne w Japonii i w Chinach. Według przewidywań z grudnia 2018 roku, partnerzy przeniosą do nowej spółki łącznie 3500 pracowników. Firma będzie dostarczała swoje produkty różnym producentom samochodów za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej Panasonica.

 

Umowa między Toyotą i firmą Panasonic to efekt porozumienia zawartego w grudniu 2017 roku. W tym czasie obie firmy opracowały wydajne baterie pryzmatyczne o wysokiej pojemności i niskich kosztach produkcji. Współpraca przyczyni się do przyspieszenia rozwoju rynku zelektryfikowanych samochodów i ułatwi Toyocie osiągnięcie do 2030 roku celu rocznej sprzedaży 5,5 miliona zelektryfikowanych samochodów, w tym miliona aut bezemisyjnych.

 

Źródło: Toyota

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl