TotalEnergies przedstawił Quartz Box i ELF Box | MOTOFAKTOR

TotalEnergies przedstawił Quartz Box i ELF Box

W portfolio TotalEnergies są już dostępne Quartz Box i ELF Box, opakowania pozwalające warsztatom na wygodniejsze magazynowanie środków smarnych i gospodarowanie odpadami.

Profesjonaliści w branży naprawy samochodów codziennie borykają się z różnymi trudnościami, takimi jak rosnące wymagania producentów i zmiany technologiczne w silnikach. To skutkuje większą liczbą środków smarnych potrzebnych w ich warsztatach, zajmowaniem większej przestrzeni, koniecznością skutecznego zarządzania odpadami i redukcji używanych tworzyw sztucznych. Aby sprostać tym wyzwaniom, TotalEnergies wprowadziło na rynek Quartz Box i ELF Box, wraz z odpowiednimi stojakami, jako kompleksowe rozwiązanie dla warsztatów.

Pełna gama produktów dostępna jest w cennikach i obejmuje 12 zaawansowanych olejów silnikowych TotalEnergies i ELF, spełniających specyfikacje i homologacje czołowych producentów flot pojazdów dostępnych na rynku.

Quartz i ELF Box pomagają zaoszczędzić przestrzeń

Quartz Box oraz ELF Box mają zoptymalizowane, wytrzymałe opakowanie wewnętrzne Cheertainer, które ma zapewniać wysoką odporność na przebicie. W środku znajduje się olej. Produkt jest przechowywany w kartonowym pojemniku o pojemności 20 litrów, a wylewa się przez specjalny kranik zaprojektowany tak, aby zachować wysoki przepływ bezpośrednio z worka, ograniczając rozprzestrzenianie się substancji i ułatwiając pracę mechanikom.

Opakowania Quartz Box i ELF Box są łatwe w montażu i bardzo wytrzymałe, co pozwala na ich ustawianie na półkach, dzięki czemu można efektywniej wykorzystać przestrzeń w warsztacie.

Quartz Box i ELF Box a redukcja odpadów

Quartz Box oraz ELF Box to ekologiczne opakowania, stworzone w celu wspierania zrównoważonego rozwoju poprzez redukcję ilości plastiku i możliwość recyklingu kartonu. Te innowacyjne rozwiązania oferują naszym klientom optymalną technologię przechowywania oraz zoptymalizowaną logistykę.

Przy takiej samej ilości oleju, całość waży o 348 gramów mniej niż tradycyjny pojemnik 20-litrowy. Opakowanie tekturowe zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić pełne (>99%) wykorzystanie objętości, wspierając ideę „zero waste” w warsztacie.

Po zużyciu kartonowe opakowania zdejmuje się ze stojaka i zgniata się je przed przechowaniem na płasko, co pozwala zaoszczędzić miejsce i ułatwia utylizację. Dzięki temu, że Quartz Box i ELF Box można całkowicie spłaszczyć, potrzeba miejsca do przechowywania odpadów jest znacznie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych, sztywnych plastikowych pojemników 20 l. Dzięki temu zmniejsza się również ilość plastikowych odpadów do utylizacji.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować naszym klientom to innowacyjne rozwiązanie. Quartz Box i ELF Box to wyjątkowa szansa dla partnerów TotalEnergies na poszerzenie oferty olejów specjalistycznych bez konieczności uciekania się do tworzenia większych stanów magazynowych. Quartz Box i ELF Box ma podwójny cel biznesowy: większą wydajność operacyjną i opakowanie bardziej przyjazne dla środowiska” – mówi Jean Parizot, Inland General Manager w TotalEnergies.

Źródło: TotalEnergies

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).