TotalEnergies inwestuje w OZE dzięki projektom | MOTOFAKTOR

TotalEnergies inwestuje w OZE dzięki projektom

person Redakcja 6/03/2023

TotalEnergies rozwija swoją działalność w zakresie energii odnawialnej w Polsce poprzez projekty biogazowe i solarne w Polsce.

Polska - czwarty co do wielkości potencjał biogazu w Europie

Polska Grupa Biogazowa (PGB) zatrudnia 130 pracowników w dziewięciu regionach Polski i zajmuje się głównie wytwarzaniem odnawialnej energii cieplnej i elektrycznej z biogazu pochodzącego z odpadów organicznych. Posiada i obsługuje 17 działających instalacji produkcyjnych i jedną w budowie, o łącznej mocy 166 GWh rocznie. W portfelu PGB znajdują się również 23 projekty w fazie rozwoju.

 

Przejęcie PGB zwiększa zdolności produkcyjne TotalEnergies w zakresie biogazu do 1,1 TWh i daje Firmie wiodącą pozycję na obiecującym polskim rynku, czwartym co do wielkości potencjału produkcji biogazu i biometanu w Europie, szacowanym na blisko 100 terawatogodzin (TWh).

Polska, dynamiczny rynek solarny

TotalEnergies wchodzi również na polski rynek energii słonecznej, nabywając sześć projektów solarnych w fazie rozwoju, których moc produkcyjna wynosi 200 MW. Pierwsze farmy słoneczne, zlokalizowane w północnej i zachodniej Polsce, mają zostać uruchomione do 2025 roku.

 

Umowy te pokazują zaangażowanie TotalEnergies w rozwój działalności w zakresie odnawialnych źródeł energii w Polsce oraz w całej Europie, w celu wsparcia europejskiego Zielonego Ładu. Zakup istniejącej spółki z doświadczonym zespołem i osiągnięciami na rynku biogazu oraz inwestycja w solarne źródła energii pozwala wesprzeć Polskę w planach rozwoju projektów związanych z energią odnawialną i wzmacnia suwerenność energetyczną kraju. Wierzymy, że będziemy mieli również możliwość wykorzystania naszego doświadczenia w zakresie morskiej energetyki wiatrowej, czyli obszaru, w którym nawiązaliśmy już wcześniej partnerstwo z KGHM – powiedział Stéphane Michel, prezes Gas, Renewables & Power w TotalEnergies.

TotalEnergies drugim co do wielkości producentem biogazu w Europie

TotalEnergies jest jednym z liderów tego segmentu w Europie, posiadając obecnie 1,1 TWh zdolności produkcyjnych biogazu, i dąży do zdobycia znaczącej pozycji na arenie międzynarodowej poprzez współpracę z takimi liderami rynku jak Clean Energy w Stanach Zjednoczonych. Spółka działa w całym łańcuchu wartości, od rozwoju projektu do sprzedaży tego gazu i jego produktów ubocznych (bio-nawozy, bioCO2). Jej celem jest produkcja co najmniej 20 TWh rocznie do 2030 r., co odpowiada średniemu rocznemu zużyciu gazu przez cztery miliony francuskich konsumentów oraz redukcji emisji CO2 o około cztery miliony ton.

TotalEnergies i odnawialna energia elektryczna

W ramach ambicji dojścia do poziomu zero netto do 2050 roku TotalEnergies buduje portfel działań w zakresie energii elektrycznej i odnawialnych źródeł energii. Na koniec 2022 roku moc zainstalowana brutto TotalEnergies w zakresie wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wynosi 17 GW. TotalEnergies zamierza nadal rozwijać tę działalność, aby osiągnąć 35 GW mocy produkcyjnej brutto ze źródeł odnawialnych i magazynowania do 2025 r., a następnie 100 GW do 2030 r., mając na celu znalezienie się w pierwszej piątce światowych producentów energii elektrycznej z wiatru i słońca.

 

Źródło: TotalEnergies

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).