Total: Elf – od skuterów, poprzez motocykle, aż do quadów | MOTOFAKTOR

Total: Elf - od skuterów, poprzez motocykle, aż do quadów

person Redakcja 23/05/2018

Udany sezon motocyklowy w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania maszyny.

Międzynarodowy koncern energetyczny Total jest właścicielem marki Elf. Od lat wspólnie udoskonalają ofertę olejów silnikowych i produktów przeznaczonych do motocykli. Zanim jednak te trafią na rynek przechodzą szereg badań laboratoryjnych i testów drogowych. Tradycyjnie najefektywniejszym miejscem do ich sprawdzenia i oceny są sporty motorowe. Stąd logo Total i Elf pojawia się na jednośladach biorących udział w najważniejszych wyścigach motocyklowych, w tym MotoGP i Superbike. Uzupełnieniem tych testów są regularne starty w Rajdzie Dakar. Poza motocyklami barwy obu marek reprezentowane są w kategorii quadów.

Total jako koncern o globalnym zasięgu dostosowuje się do oczekiwań klientów w poszczególnych częściach świata, biorąc pod uwagę specyfikę poszczególnych krajów. Stąd nasze produkty, na przykład do motocykli, oferowane są pod markami Total i Elf. W Polsce wiodącą marką do jednośladów jest Elf, produkty te dostarczamy zarówno do ASO, niezależnych warsztatów jak i sklepów detalicznych. O ile jeszcze 3 lata temu sprzedaż była na równym poziomie, o tyle po zmianach w ustawie o kierujących odnotowujemy dynamiczny wzrost zainteresowania olejami do motocykli o pojemności do 125 cm3. Ewa Kalinowska Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w Total Polska

Oferta olejów silnikowych Elf do motocykli podzielona jest na 2 kategorie jednostek silnikowych, dwu- i czterosuwowych, co wyraźnie zaznaczone jest w nazwie produktu. W zależności od przeznaczenia modelu jednośladu można wybierać pomiędzy Moto 4 Cruise 20W50Moto 4 Road 10W40Moto 4 Tech 10W50 i Moto 4 Race 10W60 oraz Moto 2 Self Mix SAE30Moto 2 Off Road SAE30 i Moto 2 Tech SAE30.

 

Ich uzupełnieniem są oleje silnikowe do skuterów. W tej gamie również uporządkowano produkty pod kątem jednostek napędowych i użytkowania – Scooter 4 Maxi City 5W40Scooter 4 City 10W40Scooter 2 Street SAE30 i Scooter 2 Self Mix SAE30.

 

Elf oferuje także oleje do przekładni Moto Gear Oil 10W40 i 80W90, amortyzatorów Moto Fork Oil SYN 5W, SYN 10W, 10W, 15W i 20W, układu hamulcowego Moto Brake Fluid DOT 5.1 oraz filtra powietrza Moto Air Filter Oil. Podczas różnych prac związanych z konserwacją i pielęgnacją jednośladu niezastąpionym pomocnikiem jest smar Elf Moto Chain Lube.

Nasza oferta skierowana do jednośladów, dostosowana jest do specyfiki polskiego rynku. Dostępne produkty mają zastosowanie niemal w całym parku zarejestrowanych skuterów i motocykli, a także trójkołowców oraz quadów. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu użytkownicy produktów Total i Elf zawsze mają pewność, że przeszły one wszechstronne testy na torach wyścigowych i odcinkach rajdowych. Praktycznie w niezmienionym składzie trafiają później na rynek detaliczny. Andrzej Husiatyński kierownik działu technicznego Total Polska

 

Źródło: Total

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).