TomTom zaprezentuje autonomiczny pojazd testowy | MOTOFAKTOR

TomTom zaprezentuje autonomiczny pojazd testowy

person Adrian Januszkiewicz 5/09/2019

TomTom ogłosił dziś szczegóły dotyczące swojego w pełni autonomicznego pojazdu testowego.

Ten wysoce zindywidualizowany samochód został zaprojektowany w celu przetestowania oraz udoskonalenia rozwiązań dla autonomicznej jazdy dostarczanych przez TomTom. Obejmuje to  mapy TomTom High Definition (HD), TomTom Roadagrams oraz usługę strumieniowego przesyłania map TomTom AutoStream.

Posiadanie własnego pojazdu autonomicznego jest kluczową przewagą, jeśli chodzi o rozwój technologii wymaganej do tworzenia bezpiecznej i komfortowej jazdy autonomicznej. Możemy stale testować naszą technologię mapowania na drogach, uzyskiwać wysokiej jakości dane na temat jej działania w wielu okolicznościach i od razu włączyć ją do naszego procesu tworzenia map opartego na sztucznej inteligencji. Willem Strijbosch Head of Autonomous Driving w TomTom

 

W nowym pojeździe wbudowano osiem skanerów laserowych, kamery stereo i sześć radarów. Ten obszerny zestaw umożliwia testowanie różnych konfiguracji czujników. Zapewniają one 360-stopniowy widok otoczenia pojazdu, a dane z tych czujników są przetwarzane i porównywane z mapą HD TomTom, dzięki czemu pojazd może się dokładnie zlokalizować.

 

Mapa HD TomTom jest bardzo dokładnym i wysoce precyzyjnym obrazem drogi, w tym modeli pasów ruchu, geometrii pasa ruchu i znaków drogowych, z dokładnością do kilku centymetrów. Umożliwia ona zautomatyzowanym pojazdom precyzyjne zlokalizowanie się na drodze, zbudowanie szczegółowego modelu otaczającego środowiska, współpracując z czujnikami pojazdu oraz zaplanowanie trasy do destynacji.

 

Niedawno TomTom ogłosił, że zawarł umowy z wieloma globalnymi producentami samochodów, aby dostarczyć mapę o wysokiej rozdzielczości, która obejmuje Europę, Stany Zjednoczone i Azję.

Już teraz jesteśmy naturalnym wyborem dla producentów samochodów, którzy chcą wdrożyć zautomatyzowane systemy kierowania pojazdami na skalę światową. Teraz, gdy możemy działać jeszcze szybciej w dziedzinie badań i rozwoju produktów, jeszcze bardziej podnosimy jakość naszej oferty. Willem Strijbosch

 

Odwiedzający Targi IAA we Frankfurcie mogą zobaczyć technologię, która zasila pojazd na stoisku TomTom: Hala 8, stoisko C39.

 

Źródło: TomTom

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).