To był tydzień! (8) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (8)

person Redakcja 23/02/2020

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 17-23 lutego 2020 r.

W przedostatnim tygodniu nie brakowało ważnych wydarzeń w branży moto. Organizator ProfiAuto Show 2020 uchylił nieco rąbka tajemnicy odnośnie wydarzeń w trakcie targów. Opublikowany został też kalendarz eliminacji do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Eksperci ProfiAuto wzięli pod lupę obecne we współczesnych samochodach systemy wspomagające bezpieczeństwo.

 

Koncern FCA zawarł umowę z Mahle Aftermarket, dzięki której użytkownicy urządzeń diagnostycznych Mahle będą mieli dostęp do interfejsu OBD aut produkowanych przez koncern niedawno połączony z PSA. Z kolei Volkswagen we współpracy z Shellem wprowadził do sprzedaży nowy olej silnikowy.

 

ToyotaToyota Industries zdecydowały się na współpracę w celu opracowywania baterii do samochodów hybrydowych. Za to Volkswagen Group Polska, Stowarzyszenia Dealerów oraz PGE Nowa Energia 300 punktów ładowania samochodów elektrycznych na terenie Polski w ciągu najbliższych 2 lat ogłosili plan uruchomienia wspólnie.

 

Firma Pirelli uruchomiła nowoczesny symulator konstrukcji opon, a Gates wprowadził nowy mobilny katalog części.

 

Pojawił się także znak zapytania odnośnie budowy pod Berlinem gigafabryki Tesli, po nakazie sądowym wstrzymującym wycinkę drzew na obszarze, gdzie owa fabryka ma zostać wybudowana.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).