To był tydzień! (6) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (6)

person Joanna Piszcz 13/02/2022

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 7 - 13 lutego 2022 r.

W ostatnim tygodniu firmy z branży aftermarketowej pochwaliły się wynikami finansowymi. Dwaj najwięksi polscy dystrybutorzy samochodowych części zamiennych – Inter Cars i Auto Partner SA – pochwalili się wzrostem przychodów w styczniu tego roku. Z kolei Bosch podał wyniki za rok 2021.

 

Sporo dzieje się w obszarze inwestycji i przejęć. Faurecia i Hella ogłosiły nazwę nowej grupy utworzonej po przejęciu pakietu kontrolnego akcji firmy Hella przez Faurecię, a Volvo Cars i Northvolt wybrały Goeteborg w Szwecji na lokalizację wspólnej inwestycji, jaką będzie zakład produkcji akumulatorów. Sieć ProfiAuto powiększyła się o nowego partnera – tym razem jest to Land Team z Małopolski.

 

Od 1 września br. Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzenie zmian w badaniach technicznych pojazdów.

 

Komisja Europejska przedstawiła zestaw środków mających zapewnić UE bezpieczeństwo dostaw w zakresie półprzewodników.

 

Kodeks karny, którego gruntowną reformę przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości będzie surowiej karał m.in. pijanych kierowców i złodziei tablic rejestracyjnych.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).