To był tydzień! (51) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (51)

person Joanna Piszcz 23/12/2018

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 17 - 23 grudnia 2018 roku.

Za nami kolejny tydzień dobiegającego końca roku i ważna wiadomość dla właścicieli warsztatów samochodowych – wbrew wcześniejszym zapowiedziom rządzących, od 1 stycznia 2019 roku nie będzie obowiązku posiadania w warsztacie kasy fiskalnej online. Dobre wiadomości przyszły także z Brukseli – Komisja Europejska zgodziła się, by Polska zwolniła z akcyzy pojazdy elektryczne.

 

UFI Filters zainaugurował działalność zakładu produkcyjnego w Opolu, mającego podwoić światowe moce produkcyjne firmy w obszarze wymienników ciepła do 2023 r.

 

Denso opracowało cyfrowy moduł ECU, który za pomocą kamer monitoruje przestrzeń po bokach pojazdu, zwiększając pole widzenia kierowcy i poprawiając jego bezpieczeństwo. Z początkiem 2019 r. Hankook rozpocznie współpracę z Renault Sport Racing jako partner Europejskiego Pucharu Formuły Renault.

 

W prestiżowym rankingu Lista 2000 dziennika “Rzeczpospolita” firma Auto Land zajęła 973 miejsce, awansując w porównaniu do edycji 2016. Od 1 stycznia 2019 r. AS-PL zmienia adres rejestrowy.

 

Wolk After Sales Experts opublikował najnowszy raport poświęcony rynkowi części do pojazdów użytkowych, który zawiera dane z 35 krajów europejskich.

 

W Polsce 57% zakładów motoryzacyjnych zatrudnia pracowników z Ukrainy, w Niemczech planuje to zrobić co piąta fabryka – wynika z raportu Exact Systems.

 

Firma Magneti Marelli zaprasza na szkolenia techniczne, które odbędą się w styczniu 2019 r.

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).