To był tydzień! (50) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (50)

person Redakcja 15/12/2019

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 9 - 15 grudnia 2019 r.

Tydzień kończący pierwszą połowę grudnia 2019 dał nam niemal pełne podsumowania minionego roku. Zarówno Inter Cars, jak i Auto Partner przedstawili swoje wyniki finansowe do końca listopada br. Dodatkowo, na naszą prośbę, Państwowa Inspekcja Pracy przedstawiła podsumowanie z kontroli przeprowadzonych przez jej inspektorów do połowy listopada w warsztatach samochodowych na terenie całego kraju, które wykazało dużo uchybień po stronie warsztatowców.

 

W minionym tygodniu Moto-Profil oraz Auto Land ogłosiły otwarcie nowych centrów logistycznych, kolejno w Świebodzinie i Stawigudzie. Z kolei sieć Autos otworzyła uroczyście swoją filię w Oleśnicy.

 

LG Electronics podczas konferencji we Wrocławiu ogłosił wielomilionową inwestycję w fabrykę separatorów bezpieczeństwa do baterii litowo-jonowych. Toyota z Denso ogłosili utworzenie spółki joint-venture nazwaną MIRISE Technologies, która będzie opracowywać nowe generacje półprzewodników, aby przyspieszyć rozwój zelektryfikowanych i autonomicznych pojazdów.

 

Firma Pilkington Automotive Poland otrzymała tytuł “Fabryki Roku 2019” w plebiscycie organizowanym przez magazyn “Inżynieria i Utrzymanie Ruchu” oraz “Control Engineering Polska”. Za to DRiV wraz z partnerami badawczymi otrzymał od UE grant im. Marii Curie na rozwój i ocenę koncepcyjnych kół dla pojazdów autonomicznych.

 

Komisja Europejska przedstawiła założenia planu Europejski Zielony Ład, który wpłynie również na rynek motoryzacyjny i transportowy, a związek pracodawców “Transport i Logistyka Polska” przedstawił kolejne szczegóły przyjętych przez przedstawicieli Rady UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej rozwiązań zawartych w Pakiecie Mobilności.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).