To był tydzień! (50) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (50)

person Adrian Januszkiewicz 16/12/2018

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 10 - 16 grudnia 2018 roku.

Tydzień kończący półmetek grudnia obfitował w wydarzenia branżowe do samego końca. Uwagę zwróciły m.in. kolejne posunięcia polskich polityków. Resort finansów bierze pod uwagę wprowadzenie od Nowego Roku zmiany w płatnościach za towary i usługi, które zakładają wydawanie paragonów klientom przed dokonaniem zapłaty, a w piątek podczas obrad Sejmu z ich porządku ostatecznie został zdjęty projekt ustawy zakładający m.in. przekazanie Dyrektorowi TDT nadzoru nad SKP.

 

Motogama dołączyła do Grupy N!ACE, a w PZPO doszło do zmian w zarządzie. Inter Cars osiągnął kolejny w tym roku wzrost sprzedaży, a także otrzymał zgodę od UOKiK-u na utworzenie spółki z Liberty Motors.

 

Siemens przejął firmę COMSA, aby rozwijać swoje technologie napędu elektrycznego. Z kolei ZF inwestuje w tym celu w zakład w Saarbrücken. Firma Oponiarska Dębica S.A. znalazła się w gronie Pereł Polskiej Gospodarki, a dział olejowy Shell po raz  dwunasty z rzędu został uznany za światowego lidera w produkcji olejów silnikowych i środków smarnych.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).