Miniony tydzień przyniósł optymistyczne informacje o niespodziewanym odbiciu w polskim przemyśle – w październiku br. produkcja sprzedana przemysłu wzrosła znacznie powyżej prognoz. Mniej optymistycznie wygląda sytuacja w Niemczech – Volkswagen nie widzi szans na uniknięcie zwolnień i zamknięć zakładów w tym kraju.
Również w Niemczech producenci pojazdów, dostawcy i naukowcy, a także małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym m.in. DEUTZ, Umicore, NGK i Castrol, połączyły siły, aby kompleksowo zbadać koncepcję wykorzystania układów napędowych silników wodorowych w zastosowaniach budowlanych i rolniczych. MAHLE otrzymało zlecenie na zarządzanie projektem.
Z kolei grupa Hankook & Company (wcześniej Hankook Tire) zawarła umowę nabycia udziałów z Hahn & Company w celu przejęcia producenta części – firmy Hanon Systems.
OMODA & JAECOO ogłosiła ceny wchodzącego na polski rynek modelu OMODA E5 z silnikiem elektrycznym. Natomiast BASF zaprezentował nową kolekcję kolorów dla branży motoryzacyjnej – Automotive Color Trends 2024–2025.
TMD Friction, producent materiałów ciernych do układów hamulcowych, opublikował swój pierwszy raport ESG.