To był tydzień! (47/2025) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (47/2025)

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 17 - 23 listopada 2025 r.
23/11/2025

W minionym tygodniu spółki motoryzacyjne podały wyniki finansowe za trzeci kwartał 2025 r. Raporty opublikowały firmy: Inter Cars (więcej TUTAJ), Auto Partner SA (więcej TUTAJ) i FO Dębica (więcej TUTAJ). 

Firma AS-PL po raz piąty znalazła się w gronie laureatów prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa(więcej TUTAJ). 

W Warszawie 20 listopada odbył się XX, jubileuszowy Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (więcej TUTAJ). 

Z raportu opublikowanego przez KPMG i PZPM wynika, że elektryfikacja europejskiej floty jest dużym wyzwaniem dla polskich producentów części (więcej TUTAJ).

Tymczasem wraca temat polskiego samochodu elektrycznego – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przyznał spółce ElectroMobility Poland 4,5 miliarda zł na rozwój hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie (więcej TUTAJ).

Marka OMODA & JAECOO w październiku 2025 r. po raz kolejny odnotowała największą liczbę sprzedanych hybryd typu plug-in na polskim rynku (więcej TUTAJ).

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie wyłącznej kontroli nad Iveco Group przez TML Commercial Vehicles Limited z Indii Tata Motors (więcej TUTAJ).

W najnowszym odcinku podcastu MOTOPUNKT Joanna Piszcz rozmawia z Michałem Głażewskim, Dyrektorem ds. Zarządzania Siecią Warsztatową i Zespołem Technicznym ZF Aftermarket, o tym jakie korzyści przynosi mechanikowi i kierowcy stosowanie oryginalnych części samochodowych. Zapraszamy do wysłuchania TUTAJ.

 

baner zapis na newsletter